Anadolu Yakası’nın yeni eğlence merkezi açıldı…

Türkiye’de tema park yatırımlarını entegre perakendecilikle birleştiren ve konsept projeleriyle adından söz ettiren Via Properties, Mayıs ayında hizmete açtığı dünyanın ilk 6 fonksiyonlu marinası Viaport Marina’nın tema park etabını da tamamladı.

“ViaSea” adı verilen tema parkta bulunan ve dünyanın en hızlı roller coaster’larından biri olan Red Fire, açıldığı günden itibaren binlerce kişiyi eğlencenin zirvesine taşıdı. 2,5 saniyede 110 km hızla 55 metre yükseklikten 980 metre uzunluğunda raylarda hız treninin tadını çıkaran ziyaretçiler, roller coaster keyfini doyasıya yaşadı. 16 Temmuz’dan itibaren 10 bin kişinin akın ettiği parkta, her yaştan ziyaretçiye uygun üniteler de yer alıyor.

20 MİLYON EURO’LUK YATIRIM…

Dünyadaki tüm tema parkları incelediklerini belirten Via Properties Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar; “Türkiye’de eğlence sektörünün tanımını Vialand ile değiştirmiştik. Şimdi ise Tuzla’da açıldığı günden itibaren milyonlarca kişinin ziyaret ettiği Viaport Marina’da dünyanın en hızlı roller coaster’larından birini hayata geçirdik. Artık eğlence merkezleri için yurt dışına gitmeye gerek kalmayacak. Artık yabancı turistler, bizim parklarımıza eğlenmeye gelecekler” diye konuştu. ViaSea içerisinde bulunan RedFire’ın 20 milyon Euro’luk bir yatırımla hayata geçirldiğini belirten Bayraktar; “Tema parklarda en önemli konu güvenliktir. Bu üniteler dünyanın en güvenli sistemleriyle kuruluyor” dedi.


sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Maltepe’de tekne turları coşkuyla devam ediyor

Maltepe Belediyesi Kadın, Aile ve Engelli Hizmetleri Müdurlüğü tarafından düzenlenen tekne turlarının dördüncü gününde, Fındıklı Mahallesi’nden kadınlar konuk ...