Boş arsalar kır çiçekleriyle donandı…

Üsküdar’da sahiplerinin ve sorumluların ilgilenmediği boş arsalar, belediyenin çalışmalarıyla birer çiçek bahçesine dönüştü. Üsküdar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, ilçe sınırları içerisinde tespiti yapılan sahipli/sahipsiz arsalara yönelik olarak “Üsküdar Kır Bahçesi” temalı çalışma başlattı.

HURDA VE ÇÖP YERİNE KIR ÇİÇEKLERİ…

Şehir merkezlerindeki boş arazilerin inşaat atığı, hurda eşya ve çöp bırakma yeri olarak kullanılması, bu durumun çevre sağlığını tehdit etmesiyle birlikte diğer yandan da çirkin görüntüler oluşturması Üsküdar Belediyesi’ni harekete geçirdi. Temizlik ekipleri tarafından şehir merkezi, mahalleler, cadde ve sokaklarda belirlenen irili ufaklı yaklaşık 950 sahipsiz arsaya yönelik olarak çalışma başlatıldı.

ARSALAR 4 AYDA TEMİZLENDİ…

Tespiti yapılan bakımsız durumdaki arsalardaki moloz, çöp, çalı, çırpı ve hurda eşya gibi atıkların temizlenmesi 4 ay boyunca devam etti. Yıllarca atıl durumda kalmış arazilerin kirlilikten arındırılması sonrası, çiçek dikimine elverişli hale gelmesi için traktörlerle yapılan sürümü iki ayda tamamlandı.

ÇİÇEKLER FRANSA’DAN GETİRİLDİ…

Temizlenen arsaların kullanıma uygun duruma gelmesi sonrası, özel olarak tasarlanarak Fransa’dan getirtilen 22 farklı kır çiçeğinin dikimi gerçekleştirildi. İlgisizlik ve bakımsızlıktan çöplük alanı olan ve çevrede yaşayan vatandaşlar tarafından kullanılması mümkün olmayan yaklaşık 351 arsada yapılan çalışmalar sonrası rengarenk kır çiçekleri açtı.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

atasehir

Ataşehir Belediyespor kupasına kavuştu

TFF Kadınlar 1. Futbol Ligi’nin şampiyonu Ataşehir Belediyespor, Yenisahra Stadı’nda 5-1 galip geldiği Beşiktaş maçının ardından kupasına kavuştu. ...