Ali Kılıç, yerel ve ulusal medya ile buluştu…

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Anadolu Yakası yerel ve ulusal medya temsilcileri ile bir araya geldi. Maltepe ve İstanbul gündemine yönelik açıklamalarda bulunan Kılıç, “Hep birlikte bayrağı daha ileri taşıyacağız” mesajı verdi.

İdealtepe sahillerinin Prens Adaları manzarasında, Wonderland Restaurant’ta Maltepe Belediyesi tarafından düzenlenen basın yemeğine, birçok medya organı temsilcisi ile birlikte Kadıköy Life ekibi de katıldı. Ali Kılıç, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

“DOLGU ALANI İLE İLGİLİ TARTIŞMALAR BİTMİŞTİR…”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Maltepe sahillerine gerçekleştirilen dolgu çalışmasına yönelik açıklamalarda bulunan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç şunları ifade etti:

“Kimilerine göre yanlış, kimilerine göre doğru… İBB, doğru olduğunu düşünenlerin tarafını seçti. Öyle ya da böyle bu dolgu alanı hayata geçti. Olan oldu, bu saatten sonra muhalefet yapmanın bir geçerliliği, anlamı da yok. Maltepeliler, dolgu alanındaki parklarda yürüyor, geziyor. Maltepe Belediyesi olarak biz de orada etkinlikler yapacağız. Olan oldu, bu proje hayata geçmiş. Türkiye Cumhuriyeti’nin neresinde olursak olalım, toprağın her karışından yararlanmasını bilmek lazım…”

FUAR ALANI İÇİN DÜĞMEYE BASTI…

Anadolu Yakası’nda fuar merkezi eksikliğinin had safhada olduğunu belirten Başkan Kılıç; “Maltepeliler ya da herhangi bir ilçeden işadamları, fuar malzemelerini alıp Avrupa Yakası’nın yolunu tutuyor. Köprüden geçerken de ceza yiyorlar. Yazık, ne gereği var. Seçim vaatlerimde söylediğim gibi, fuar alanını hayata geçirmek üzere işadamlarıyla da görüştüm, katkı sağlayacaklar. Bu fuar merkezi sadece Maltepe’nin değil; Anadolu Yakası’nın, İstanbul’un olacak” şeklinde konuştu.

“BEN DE GAZETECİYİM, BİLİRİM…”

Mesleğinin gazetecilik olduğunu, bu nedenle haberden baskıya gazeteciliğin her aşamasının zorluğunun farkında olduğunu belirten Kılıç, “Maltepe’de tüm gazetecileri tek açtı altında toplayacak bir merkez oluşturma yönünde çalışmalarımız sürüyor” dedi.

BAŞKAN YARDIMCILARINI TANITTI…

Yerel seçimlerin ardından ilk kez Maltepe ve bölge medyası ile buluşan Ali Kılıç, başkan yardımcılarını da basın mensupları ile tanıştırdı. Kılıç’ın yönetiminde, gazeteci kökenli isimlere ağırlıklı verdiği görüldü.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

maltepe-de-5-yilda-804-bin-atik-toplandi-1

Maltepe’de 5 yılda 804 bin atık toplandı

“Daha temiz, daha mutlu” Maltepe sloganıyla çalışmalarını sürdüren Maltepe Belediyesi, üç vardiya halinde görev yapan temizlik personeli ile ...