Bakanlık, Fikirtepe dönüşüm planını onayladı!..

Fikirtepe’de tarihi gelişme… Aylardır beklenen imza atıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Fikirtepe’de kentsel dönüşüm planını onaylayarak, yeni bir sayfanın kapılarını araladı. Anlaşmalarını ve gerekli belgelerini tamamlayan firma ve vatandaşların önünde hiçbir engel kalmadı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, avan projelerin İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylandığı, ruhsatların Bakanlık tarafından verildiği belirtildi.

KAPANAN YOLLARIN TAHSİSİ BAKANLIĞA…

Kentsel dönüşüm süreci ile birlikte Fikirtepe’de kapanan yolların akıbeti tartışma konusu olmuştu. İlgili karar ile birlikte kapanan yolların Hazine adına tescillendiği bildirildi. Yollar, Hazine tarafından Bakanlığa tahsis edildi. Tapu işlemleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı personeli tarafından resmi olarak gerçekleştirilirken, Kadıköy Tapu Müdürlüğü’nün desteği ve çabaları ile birlikte işlemlerin kısa sürede sonlandırıldığı vurgulandı.

FİKİRTEPE’DE YENİ DÖNEM…

Tapu Müdürlüğü’ndeki işlemlerini sonlandıran vatandaşların, inşaat ruhsatı almak için İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne başvurduğu açıklandı. Böylece Fikirtepe’de yeni bir döneme girildi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

halis-kurtca-cocuk-kultur-merkezi-1-yasinda-1

Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi 1 yaşında

Çocuklar için bir alternatif, sosyal bir mekân olarak tasarlanan Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi (HKÇKM) birinci yaşını kutladı. ...