Amatör korolar ve sunucular ödüllendirildi…

Kadıköy Belediyesi Müzik Gönüllüleri ve BTH TV’nin düzenlediği “6. Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği Amatör Koroları ile En Beğenilen Amatör Koro Sunucuları Ödülleri”, Kadıköy Evlendirme Salonu’nda dağıtıldı.

Son 6 yıldır Türk Sanat Müziği alanında en beğenilen koroların belirlendiği yarışmaya, bu yıl ilk defa Türk Halk Müziği ve Amatör Sunucu Ödülleri de eklendi. Marmara Bölgesi’ndeki amatör korolar arasından, internet ortamında halk oylaması ile en iyilerin belirlendiği yarışmaya Türk Sanat Müziği’nde 265, Türk Halk Müziği’nde 35, Amatör Sunucu dalında ise 35 yarışmacı katıldı.

GECENİN SUNUMUNU EN YÜKSEK PUANI ALANLAR YAPTI…

İnternet üzerinden yapılan halk oylaması sonucunda; 21 Türk Sanat Müziği Korosu ve 9 Türk Halk Müziği Korosu ile 10 erkek, 10 kadın Amatör Sunucu, en beğenilenler arasında yer alarak ödül almaya hak kazandılar. Gecenin sunumu, oylama sonucu en yüksek puan alan kadın sunucu Hülya Sümer ile erkek sunucu Dr. Özer Öztekin tarafından yapıldı.

“ONUN RUHUNA HEDİYE OLARAK GÖNDERİYORUM…”

En beğenilen sunucular arasında yer alan, ancak geçirdiği hastalık sonucu vefat eden ve ödül günü toprağa verilen tanınmış söz yazarı ve sunucu Münire Aksaray’ın ödülü ise annesine verildi. Aynı gün kızını toprağa veren anne Aksaray, ödülü alırken gözyaşlarına hâkim olamadı ve “Bu ödülü onun ruhuna hediye olarak gönderiyorum” dedi.

KORO ŞEFLERİNDEN TEŞEKKÜR…

Ödüller, sahiplerine Kadıköy Belediyesi Gönüllü Eğitim ve Danışma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi ve Kültür Sanat Sorumlusu Nesibe Müsevitoğlu ve BTH TV yetkilisi Mürşide Akgün tarafından verildi. Ödüllerini alan koro şefleri, halk oylaması sonucu dereceye girmenin mutluluğunu ifade ettiler ve organizasyonu gerçekleştiren BTH TV ve Müzik Gönüllüleri’ne teşekkür ettiler.

MUHTEŞEM KONSER İLE GECE SONA ERDİ…

Pentatonik Türk Müziği Korosu, gecenin sonunda muhteşem bir konser verirken, semazenlerin sema gösterisi izleyenleri büyüledi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ustalar Ataşehir’de perde dedi

Ataşehir Tiyatro Festivali, 27 Şubat Çarşamba günü, Aziz Nesin’in eserlerinden derlenen “Aziz Nesin Vapuru” isimli oyunla Mustafa Saffet ...