1 Mayıs’ta vapur seferleri iptal!..

İstanbul Valiliği tarafından alınan 1 Mayıs önlemleri kapsamında Karaköy, Eminönü, Sirkeci ve Beşiktaş iskeleleri kapatılacak. Marmaray ve metro hizmetleri ise devam edecek. Önlemler, Kadıköy vapur seferlerini de etkileyecek.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun 1 Mayıs İşçi Bayramı’na yönelik açılamalarının ayrıntılarında şu ifadeler yer aldı:

“Marmaray çalışacak, herhangi bir kısıtlama yok. Kadıköy-Kartal Metrosu da çalışacak. Beylikdüzü-Topkapı Metrobüs hattı çalışacak. Getirdiğimiz kısıtlamalarla birlikte ana arterlerin ulaşımı ile ilgili çok ciddi rahatlamalar da sağladık.

DENİZ OTOBÜSLERİ İLE ULAŞIM SAĞLANACAK…

Karaköy, Eminönü, Sirkeci ve Beşiktaş iskelelerini kapattık. Ama bunun dışında bütün seferler devam edecek. Yenikapı’ya giriş noktasında verdiğimiz çok ciddi destek var. Elimizde istihbari bilgiler var. Şu anda bunları paylaşabilmem mümkün değil. Emniyet güçlerimizin geçenlerde yaptığı operasyonda iki adet kalaşnikof ele geçirildi. Uzun namlulu silahlarla ilgili bir tehdit var. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumak zorundayız.

1 Mayıs, hepimizin bayramıdır. Hepimizi emekçiyiz, emekçi ailelerden geldik. Emeğimizle geçinen insanlarız… Emekçi kardeşlerimizde aynı saftayız.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...