Tuvaller çiçek açtı…

Tanınmış ressam Dilek Hoşcanlar ve öğrencileri, “Tuvaller Çiçek Açtı” sergisi ile CKM’de sanatseverlerle buluştu. Serginin açılışı, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu tarafından gerçekleştirildi.

Feneryolu Halk Eğitim Merkezi’nde sekiz yıldır öğrencilerini yetiştiren Hoşcanlar, bir hafta boyunca Caddebostan Kültür Merkezi’nde sergisinin ilgi görmesinden dolayı mutluluğunu ifade etti.  Hoşçanlar, sanat ve sergiye yönelik duygu ve düşüncelerini şu şekilde ifade etti:

“Neşe, huzur, mutluluk… En çok özlemini duyduğumuz, hep bizle beraber olmasını istediğimiz duygular…

İNSAN RUHUNUN DA KENDİNİ YENİLEMESİ GEREKİYOR…

Gergin geçen bir kış, yaşanan karmaşık olaylar, kayıplar, kavgalar, sonucunda baharla beraber doğanın yenilenme ritüeline bedenlerimizi adapte etmek, yeniden canlanmak, ruhumuzu yenilemek, tüm negatifliklere karşı umudun hala var olduğunu görebilmek adına baharın sembolü olan çiçeklerle kucaklaşmak zamanı… Doğa’dan yola çıkarak, tabiat nasıl ki kendini yeniliyorsa insan ruhunun da kendini yenilemesi gerekiyor.”

 

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İş ve sanat dünyasını buluşturan sergi: Sanat Her Yerde

Otomotiv sektörünün önde gelen isimlerinden Ulugöl Otomotiv, sanata ve sanatçıya verdiği desteği sürdürüyor. Firmanın Satış Müdürü Yeşim Teoman’ın ...