Yenilenen Yoğurtçu Parkı, 11 Nisan’da açılıyor…

yugu

İstanbul Büyülşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl Kadıköy Belediyesi’ne devredilen ve önümüzdeki aylarda pek çok etkinliğe ev sahipliği yapacak olan Yoğurtçu Parkı, 11 Nisan’da açılıyor.

Yaklaşık 30 bin metrekarelik bir alana sahip olan ve bunun 14 bin metrekarelik bölümünün yeşil alan olarak muhafaza edildiği bildirilen yeni düzenlemede; Kadıköylülerin açık alanda spor yapabilmesi için spor ve yürüyüş alanları kurulup, oturma grupları da monte edilmiş durumda.

Park’ın yeniden düzenlenmesi sırasında yeşil alanın dışında kalan bölümlere; 600 metrekarelik tenis alanı, 250 metrekarelik duvar tenisi alanı, 500 metrekarelik basketbol sahası yapılırken, 1000 metrelik bir koşu parkuru da ilave edildi.

Çocuklar için ise, üç oyun alanı ve kum havuzlarının da yer aldığı Park’a, ayrıca çeşitli spor aletleri de yerleştirildi.

Geçtiğimiz Aralık ayından bu yana, Kadıköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ayrıca dört parkta daha yenileme çalışmaları yaptı. Müdürlük, Kadıköy sınırları içinde yeni parklar oluşturma çalışmalarını da aralıksız olarak sürdürüyor.

yugu (2)

11 Nisan’da Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk tarafından açılışı yapılacak olan Yoğurtçu Parkı’nın, çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yapacağı bildiriliyor…

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Pendik gürültü kirliliği ile mücadele ediyor

Pendik gürültü kirliliği ile mücadele ediyor

Pendik’te gürültü kirliliği ile mücadele başlatıldı. Dumlupınar Mahallesi ve Orta Mahalle’de hurda ve dönüşüm malzeme toplayıcılarının taşıtlarındaki megafonlarla ...