Yeni çağın motosikletlerini genç sanatçılar tasarladı…

1

Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği ve Uluslararası Motosikletçiler Federasyonu’nun destek verdiği ve ressam Murat Havan tarafından yürütülen “Her Yer Atölyem” projesi, Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri ile buluştu. Yeni çağın motosikletlerini tasarlayan genç sanatçı adayları, ayrıca Türkiye’de bir ilk olan belgesel çekimine de destek verdi.

Gerçek motosikletten, hayale…

Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin katıldığı atölyede, klasik bir motosiklet alana getirilirken, genç sanatçılardan bunu hayalleri ile birleştirmeleri istendi. Karakalem ve renkli boyalar ile yapılan çizimlerde genç sanatçılar, geleceğin motosikletlerini daha renkli ve konforlu oluştururken, “cool” duruşundan bir şey değişmeyeceğini de gösterdiler.

Çalışmalar belgesel olacak…

Türkiye’nin önemli ressamlarından Murat Havan tarafından yürütülen “Her Yer Atölyem” projesi, sanatın her yerde olması için bir çağrı niteliği taşırken, özellikle gençlerin bu konudaki desteğine dikkat çekildi. Çalışmaların aynı zamanda belgesel olarak değerlendirileceğini belirten proje yetkilileri, böylece daha geniş kesimlere ulaşılacağını aktardılar.

2

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Nihat Şen: Kentsel dönüşüm iyi anlatılamadı!

Kadıköylü mimar ve kentsel dönüşüm uzmanı Nihat Şen, Kentsel Dönüşüm Projesi’nin Türkiye için terörden sonra en önemli konu ...