Yeldeğirmeni Sanat

Yeldeğirmeni Sanat’ta film günleri

Kadıköy Belediyesi, İsveç Konsolosluğu ortaklığı ile İsveç sinemasından çeşitli örnekleri Ocak ayı boyunca ücretsiz olarak Yeldeğirmeni Sanat’ta izleyicisiyle buluşturuyor.

22 Ocak Pazartesi akşamı İsveç yapımı “Tutunamayanlar” filmi izleyiciyle buluşacak. 2015 yapımı ücretsiz sergilenecek filmin konusu şöyle: Minna, kira bedelini ödeyemediği için mahallesindeki bazı torbacıları uyuşturucu satışında aldatır ve paralarını çalar. Daha sonra tanıştığı Katja ile birlikte bağımlılar, hırsızlar ve toplum dışına itilmiş kişilerden oluşan bir grup insanın kendi yaşam koşullarını belirlemek için bir araya gelip, kendi kurallarıyla yaşadığı kasabanın dışındaki  terk edilmiş bir yere sığınır. Fakat bu geçici huzur ortamı, peşindekiler Minna’nın izini bulunca bozulacak ve tehlikeli sonuçlar doğuracak bir dizi olaya sebep olacaktır.

Tutunamayanlar (Tjuvheder), bir kadının toplumsal hayatın sınırlarında seyreden yaşamına ve hayatta kalma mücadelesine eğilen büyüleyici bir toplumsal dram. Film, Yeldeğirmeni Sanat‘ta orijinal dilinde ve Türkçe altyazılı olarak gösterilecek.

Yeldeğirmeni Sanat

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Özden Irmak

Özden Irmak Kartal’da Türk Halk Müziği Konser Verdi

Kartal Belediyesi’nin organize ettiği nisan ayı kültür sanat programları kapsamında Özden Irmak, Kartallı müzik severlerle buluştu. Kartal Hürriyet ...