Yeditepe Üniversitesi ‘tweet’ rekoru kırdı…

yeditepe

İnsan Toplum ve Teknoloji Derneği (İTDD), “Türkiye Geneli Sosyal Medyada En İyi İlk 10 Üniversite Araştırması” sonuçlarını açıkladı. Türkiye’de en çok tweet gönderen üniversite, toplam 5 bin 649 kez tweet ile Yeditepe Üniversitesi oldu.

Araştırmada 103’ü devlet üniversitesi ve 62’si vakıf üniversitesi olmak üzere toplam 165 üniversite incelendi. Üniversitelerin websayfalarında bulunan kurumsal Facebook ve Twitter hesapları ile bağlantı belirlendiğinden, resmi websitelerinde Facebook ve Twitter hesapları olmayan üniversiteler araştırmaya dahil edilmedi.

Araştırmadan elde edilen sonuçlara göre, Türkiye geneli en yüksek kurumsal Facebook kullanım oranına sahip ilk 10 üniversite arasında Gazikent Üniversitesi 1., İstanbul Şehir Üniversitesi 2. sırada yer alırken, Zirve Üniversitesi de 3. sırada yer buldu. Okan Üniversitesi ise 10. sırada kaldı.

Türkiye geneli en yüksek kurumsal Twitter takipçi oranına sahip ilk 10 üniversite arasında ise İstanbul Şehir Üniversitesi 1., Gazikent Üniversitesi 2., Özyeğin Üniversitesi de 3. sırada yer aldı. Kurumsal Twitter kullanım listesinde 10. sırada ise Bahçeşehir Üniversitesi bulundu. Türkiye’de en çok tweet gönderen üniversite ise, toplam 5 bin 649 kez tweet ile Yeditepe Üniversitesi oldu.

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Spartaküs

Spartaküs’ün torunları Ataşehir’de!

Ataşehir Belediyesi ile Spartaküs ‘ün doğduğu kent olan Bulgaristan’ın Sandanski şehrinin belediyesi, kardeş kent olma yolunda ilk adımları ...