WINDAS Futbol Okulu Kadıköy’de…

Futbolun erken yaşlarda öğrenilmesini savunan WINDAS, Avrupa’da yıllardır uygulanan çocuk futbol okulu konseptini, Türkiye’de bir ilk olarak Kadıköy’e getiriyor. Bugünlerde Kartal’da, Özel Ahmet Şimşek Koleji’nin ücretsiz tahsis ettiği spor kompleksinde çalışmalarını sürdüren WINDAS, futbol eğitimini 2 yaşa kadar düşürecek.

Alman ekolü ile futbol eğitimi veren Windas, yaz dönemi ile birlikte İstanbul’da faaliyetine başladı. 2-10 yaş grubu arası çocukları yetiştirmek için yıllardır Avrupa’da faaliyet gösteren çocuk futbol okulları konsepti, Kadıköylüler ile buluşmaya hazırlanıyor. TFF onaylı okulun başında, akademik kariyerini Almanya’da gerçekleştiren Türk Teknik Direktör Abdülkadir Ünal yer alıyor.

AHMET ŞİMŞEK DESTEK VERDİ…

Yeni nesil sporcuların yetişmesine katkı sağlayacak örnek çalışmaya destek veren Özel Ahmet Şimşek Koleji Kurucusu Ahmet Şimşek, okulunun spor kompleksini WINDAS Futbol Okulu’na ücretsiz olarak tahsis etti. Örnek yaklaşım, birçok öğrencinin spor ile iç içe yaşamasını sağladı.

 ÜNAL: “FUTBOLA GEÇ BAŞLIYORLAR”…

Windas Futbol Okulu Başkanı Abdülkadir Ünal; “Türk çocukları çok kabiliyetli, ancak futbola geç başlıyorlar. Türkiye’de futbola Avrupa’daki gibi önem verilmediğinden dolayı, kategori olarak futbola geç başlanıyor. Gençlerin ileriki yaşlarda sorunlarını görebiliyoruz. Türkiye’de futbola başlama yaşı maalesef 12, seçmeler ise 10. yaştan sonra yapılıyor. Vücudun esnekliğini ve çocuğun dikkat algısının 2 yaşında ele alındığını düşünürsek, eğitimin daha faydalı olacağını anlayabiliyoruz” şeklinde konuştu.

Ünal, Kadıköy’de 2-10 yaş grubu ile ilgili saha sorunu yaşadıklarını, ancak Kadıköy Belediyesi’nin de süreç ile ilgilenmesinden dolayı memnuniyetini dile getirdi.

AHMET ŞİMŞEK’E TEŞEKKÜR…

Windas Yetkilisi Haldun Aytı; “Ahmet Şimşek Koleji, çalışmalarımıza kapımızı araladı. Kolej Kurucusu Ahmet Şimşek’in spor kompleksini öğrencilerimize ücretsiz tahsis etmesi ile birlikte çalışmalarımızı yürütebildik. Eğitime, spora ve gençlere sahip çıkılmasından dolayı çok mutluyuz” diyerek teşekkür etti.

Aytı, spor faaliyetlerini www.akademikfutbol.com web adresi üzerinde sporseverler ile paylaştıklarını ifade etti.

2 yorum

  1. mrb benim 4 yaşında bir oglum var ,futbol okulana kaydını yaptırmak istiyorum.iletişim için bana dönerseniz çok memnun olurum intrenet sayfanızda tel nosunu göremedim benim tel 0554 433 89 89 iyi çalışmalar…

  2. Merhaba 4 yasında oglumuz var Emilian Kazan 1 bucuk yasından beri futbola cok meraklı sert vuruşlar şu an ertrafındakı goren insanlar ilgisini cekıyor futbola vermenız şart diye goruşleri alıyoruz bir hocaya gostermemiz isteriz eger gercekten degişik gorurlerse vermek isteriz 🙂
    tesekkurler
    05384407820 İlhan Kazan
    Ümraniye de oturuyoruz iSTANBUL dayız
    tesekkurler tekrar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kartallı minik sporcular

Kartallı minik sporcular madalyalarını aldı

Kartallı minik sporcular Yaz Spor Okulu’nu tamamlayarak madalyalarını aldı. Kartal Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından çocukların sporla tanıştırılması ...