Vali Mutlu “Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutladı…

vali

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, basın çalışanlarına ekonomik ve sosyal haklar sağlayan 212 Sayılı Yasa’nın 10 Ocak 1961’de kabul edilmesi nedeniyle kutlanmaya başlanan “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü yayınladığı bir mesajla kutladı.  

Çalışan Gazeteciler Günü’nün 51. yıldönümünde, tüm basın mensuplarının çalışma şartlarının her geçen gün daha iyi olması temennisinde bulunan Vali Mutlu, basının geçmişte olduğu gibi, günümüzde de toplumsal yaşantımızda çok önemli bir yeri olduğunu söyledi.

Vali Mutlu, sözlerine şöyle devam etti: “Özellikle günümüzdeki teknolojik gelişmeler sonucu ulaşmış olduğumuz bilgi çağında, basının önemi daha da artmış bulunmaktadır. Bireyin haber alma hakkını sağlayan, doğru, ilkeli ve tarafsız görev anlayışıyla kamuoyunu bilgilendiren basın; toplumu düşünmeye, araştırmaya ve doğru sonuçlara ulaşmaya yönlendiren en etkili araçlardan biri haline gelmiştir.” 

Bu nedenle, fedakârca çalışan basın mensuplarımızın çalışma şartlarını kolaylaştırmak, onlara gereken desteği ve katkıyı sağlamak, toplum olarak hepimizin görevi olduğunu belirten Vali Mutlu; “Bilginin elde edilmesi ve kitlelere ulaştırılmasında doğru, tarafsız ve hızlı haber iletmeyi ilke edinen tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en iyi dileklerimle kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim” diye konuştu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kartal Belediye Başkanı

CHP Milletvekilleri Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i Ziyaret Etti

CHP milletvekilleri mazbatasını almasının ardından Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’e tebrik ziyaretinde bulundu. İstanbul Milletvekili ve CHP Parti ...