Üsküdar sempozyuma hazırlanıyor…

2

Yıllardır düzenlenen ve bir gelenek haline gelen Üsküdar Sempozyumları’nın yedincisi, 02-04 Kasım 2012’de gerçekleşecek. Sempozyum duyurusunun yapılmasıyla birlikte, akademisyenler bildirilerini hazırlayarak sempozyumun Bilim Kurulu’na teslim edecekler.

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen sempozyumun bu yılki konusu, Üsküdar’ın ilk yerleşim tarihi olan “1352’den Bugüne Şehir”… Hükümetin politik vizyonuna Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nı eklemesi ve Üsküdar’ın da içerisinde yer aldığı İstanbul için “Kanal İstanbul Projesi”nin geliştirilmesi, konunun seçilmesinde önemli bir etken oluşturuyor.

Daha önce altı kez, ağırlıklı olarak tarihi ve kültürel değerler üzerinden düzenlenen sempozyum, bu kez “Şehir” kavramından yola çıkarak önemli bir katkı sunmaya hazırlanıyor.

Sempozyuma katılacak olan akademisyenler, 1 Nisan 2012 tarihine kadar tebliğin başlığını ve 150–200 kelimelik özetini; elektronik posta, faks veya uygun görecekleri bir vasıta ile Sempozyum Sekretaryası’na ulaştıracak. 

Sempozyum, Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde düzenlenecek. Sempozyumla ilgili gerekli bilgi ve sürekli iletişim www.uskudarsempozyumu.org adresinden sağlanabiliyor.

1

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maltepe Belediye

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç Mazbatasını Aldı

Maltepe Belediye Başkanlığı’na ikinci kez seçilen Ali Kılıç, sayımın bitmesinin ardından 17 Nisan’da Anadolu Adalet Sarayı’nda mazbatasını aldı. ...