Üsküdar’da ticari dönüşüm başladı…

1

Marmaray çalışmaları nedeniyle uzun süredir Üsküdar esnafının yaşadığı mağduriyeti gidermek ve ilçede ticareti geliştirmek adına başlatılan “Çarşım Üsküdar” Kampanyası, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara’nın esnafa verdiği kahvaltı ile başladı.

Üsküdar Belediyesi’nde düzenlenen kahvaltılı toplantıya, Başkan Mustafa Kara’nın yanı sıra kampanyanın ticari ayağında önemli bir rol üstlenen Vakıfbank Kredi Kartları Pazarlama Müdür Yardımcısı Kadir Atasever ile Üye İşyeri Pazarlama Müdür Yardımcısı Bahattin Uzun da katıldı. Kampanyanın başlaması nedeniyle bilgilendirmelerde bulunan Mustafa Kara, asrın projesi Marmaray nedeniyle Üsküdar esnafının yaşadığı sıkıntılara bir nebze olsun ilaç olabilmek adına “Çarşım Üsküdar” projesine başladıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Bildiğiniz üzere Üsküdar, kuzeyden doğuya, Şile’den ve Tuzla’dan başlayan ana arterlerin Anadolu Yakası’ndaki son istasyonu konumundadır. Üsküdar, gün içinde oldukça yoğun bir trafik çeken ve binlerce insanın her gün Avrupa’dan Anadolu Yakası’na, Anadolu Yakası’ndan da Avrupa Yakası’na gidiş gelişlerde kullanılan bir aktarma istasyonu… Böylesine önemli bir trafiği yaşamamıza karşın, tarihi bir ilçe olmamız nedeniyle parsellerimiz çok küçük. İnsanlar günümüzde büyük AVM’lerden alışveriş yapma ihtiyacı duyuyor. Bizim böylesine büyük parsellerimiz olmadığı için, küçük parsellerde neler yapabiliriz düşüncesinden yola çıkarak, Üsküdar’da çarşı olgusunu geliştirmek ve insanların çarşılardan yoğun alışveriş yapmasını sağlamak üzere bir çarşı kültürü oluşturmak amacındayız.

2

Ne yazık ki küçük çarşılarda işletme giderleri, büyük alışveriş merkezlerine oranla daha fazla oluyor. Biz bütün bu handikapları aşmak adına, Üsküdar Çarşısı’nda bir kıvılcım oluşturabilmek ve esnafımızı bir nebze rahatlatabilmek adına bu kampanyaya start verdik. İnsanlarımız büyük AVM’lerden alışveriş yapadursun, günümüz ticaretinde artık yavaş yavaş butik alışverişe yönelmeler başladı. Biz de bu farkındalığı oluşturmak ve dönüşüme ayak uydurup ticaretimizi geliştirmek adına, kampanyamızın faydalı olacağını düşünüyoruz.”

Üsküdar’ın “Vakıf Medeniyeti” özelliği olması itibariyle, bir devlet bankası olan ve adında “Vakıf” ibaresi taşıyan Vakıflar Bankası ile işbirliği yapmaya karar verdiklerini ifade eden Mustafa Kara, Vakıfbank tarafından çıkartılan “Üsküdar Kart” kredi kartının, yapılacak alışverişlerde kullanılmasının hem tüketici, hem de esnaf açısından faydalı olacağını belirtti.

Üsküdar Kart’ın sahip olduğu nitelikleri açısından önemli özelliklere haiz olduğunu belirten Mustafa Kara, bu kart ile Üsküdar esnafından yapılacak her 100 TL ve üzerindeki alışverişlerde, kullanıcıların Üsküdar’da tekne turu ve belediyeye ait çift katlı üzeri açık otobüslerle turistik gezi kazanacağını ifade etti. Mustafa Kara, konuşmasının sonunda kampanya dahilinde 13 Nisan Cuma günü kalabalık bir grupla birlikte Üsküdar esnafından alışveriş yapacaklarının da müjdesini verdi.

3

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

açık hava sineması

Üsküdar’da Açık Hava Sineması

Üsküdar Belediyesi, geçtiğimiz yıllarda da düzenlediği “Açık Hava Sineması” nostaljisini, bu yıl muhteşem Boğaz manzarasıyla Üsküdar ve İstanbulluların ...