Temiz Pendik için rekor başarı

Pendik Belediyesi’nin altı yıl önce başlattığı yeraltı çöp konteyneri uygulaması, Türkiye’de hiçbir ilçenin ulaşamadığı bir rekora imza attı. İlçe geneline yerleştirilen yeraltı çöp konteyneri sayısı 3 bine ulaşırken, 13 mahallede de klasik çöp toplama konteynerleri tamamen ortadan kalktı.

Temizlik, atık toplama ve geri dönüşüm konusunda belediyenin yaptığı başarılı çalışmalar, Pendik’i Türkiye’de örnek bir ilçe haline getirdi. Çöplerin en sağlıklı şekilde toplanabilmesi için klasik metal çöp konteynerleri yerine yeraltı çöp konteyneri yerleştirmeye başlayan Pendik Belediyesi, bu konuda kolay kolay erişilemeyecek bir başarı sağladı. Altı yıldır devam eden uygulamayla, ilçe geneline yerleştirilen yeraltı çöp konteyneri sayısı 3 bine ulaştı.

Pendik
YILLIK 1.200 ÜRETİM KAPASİTESİ

Pendik Belediyesi’nin bu başarısının arkasında yeraltı çöp konteynerini kendi üretmesinin büyük payı bulunuyor. Yaptığı AR-GE çalışmalarıyla patentli konteynerlerini kendi üreterek maliyetleri düşüren belediye, yılda 1.200 üretim kapasitesi sayesinde mahalleleri hızla bu teknolojik sisteme geçirdi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

açık hava sineması

Üsküdar’da Açık Hava Sineması

Üsküdar Belediyesi, geçtiğimiz yıllarda da düzenlediği “Açık Hava Sineması” nostaljisini, bu yıl muhteşem Boğaz manzarasıyla Üsküdar ve İstanbulluların ...