Teknik Yapı Yücelpark

Teknik Yapı’dan Kartal’da yaşam odaklı dönüşüm

Teknik Yapı, günümüzdeki en önemli üç kavramı bünyesinde barındıran Yücelpark’ı satışa sundu. Aile, kazanç ve doğayla iç içe yaşamı bir arada barındıran Yücelpark Projesi, 329 bin liradan başlayan fiyat ve firma özelinde sıfır faiz avantajıyla satışa çıktı.

Kartal’ın merkezinde yeşiller içindeki yatırım değeri yüksek proje, çocuklu ailelere hitap eden sosyal donatılara sahip olacak. Yaklaşık 21 dönüm araziden oluşan Yücelpark Projesi’ndeki 10 bloktan oluşan yaşam alanları, sadece 3,8 dönüm üzerinde yükselecek. Projenin yüzde 75’i yeşil alan ve parklardan oluşuyor. Projede 825’i lüks konut ve home-ofis, 17’si ticari ünite olmak üzere toplam 842 bağımsız bölüm yer alacak. Yaklaşık 650 milyon lira değere sahip olacak projenin inşaat süresi 36 ay olarak planlandı. Başlangıç metrekare birim fiyatı 6 bin 135 lira olarak satışa sunulan dairelerin, Haziran 2021 tarihinden itibaren teslim edilmesi planlanıyor.

DOĞA İÇİNDE YAŞAM AĞIRLIKLI DAİRELER…

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, Yücelpark’ın Teknik Yapı’nın Kartal’da gerçekleştirdiği kentsel dönüşüm projeleri içinde ayrı bir önemi olduğunun altını çizdi. Kartal’da gerçekleştirilen 9 kentsel dönüşüm projesinin büyük sanayi tesislerinin dönüşümüyle yapıldığını hatırlatan Durbakayım, ilk kez yaşayan bir sitede, deprem riski taşıyan yaşam alanında kentsel dönüşüm gerçekleştirildiğine vurgu yaptı. Yaşayan bir bölgenin kentsel dönüşümünde Teknik Yapı farkına dikkat çeken Umut Durbakayım; “Fikirtepe’de gerçekleştirdiğimiz dönüşümlerdeki deneyimimiz ile Yücelpark Projesi’ni de en kısa zamanda yüksek standartlarda bir yaşam alanına dönüştüreceğiz” dedi.

Teknik Yapı Yücelpark

YATIRIM YAPMAK İSTEYENLER DE UNUTULMADI…

Yücelpark’ın oturum ve yaşam amaçlı bir proje olarak tasarlandığını ifade eden Durbakayım, yatırım yapmak isteyenlerin de unutulmadığını, bir bloğun home-ofis tarzı dairelerden oluştuğunu, ağırlıkta 1+1 ve 2+1 daireden oluşan bu dairelerin yatırım yapmak isteyenlere sunulacağını açıkladı. Projenin yanında yer alan Adliye Sarayı ve yakın çevresindeki hastanelerdeki beyaz yakalı çalışanlara hitap etmesi için, bir blok tamamen home-ofis tarzında olacak.  

MAHALLE RUHUNU YAŞATACAK…

Yücelpark Projesi’ndeki mahalle ruhunun olduğu gibi korunacağına atıfta bulunan Umut Durbakayım; “Projedeki sosyal alan ve yeşillikler içinde parklar, komşuluk ilişkilerini koruyacaktır diye düşünüyoruz. Yücelpark’ı çocuklu aileler için hayal edilen bir proje olarak tasarladık. Bu amaçla ilk kez kentsel dönüşüm proje kapsamındaki bir projede 3+1 ve 4+1 daire sayısını arttırdık. Önceki projelerimizde toplam daire sayısının yüzde 10’nu geçmeyen 3+1 ve 4+1 daire tipleri, bu projede yaklaşık yüzde 45 olarak tasarlandı. Ön talep döneminde en fazla talebin de çocuklu ailelerden gelmesi, belirlenen daire tiplerinin hedeflediğimiz müşteri kitlesiyle birebir örtüştüğünü gösterdi” açıklamasında bulundu.

YEŞİL ALAN VE PARKLARA GENİŞ YER AYRILDI…

Yaklaşık 21 dönüm arazide yükselecek projenin 14,4 dönümü yeşil alan ve parklara ayrılacak. Çocukların rahatlıkla oynayabileceği parklar, gençlerin spor yapabileceği basket sahası ve spor parkını içine alan bu yeşil alana, ek olarak havuz ve kreş alanı gibi sosyal tesisler için de ekstra alanlar yaratılacak. Teknik Yapı standardı olan kapalı otopark ise, yaklaşık 880 araç kapasiteli olarak inşa edilecek. Proje dahilinde yapılacak 17 ticari ünite, 6 bloğun altında konumlandırıldı. Ticari üniteler, proje bitimine yakın satışa sunulacak.

ÖDEME PLANI VE KAZANÇ…

Fiyatları 329 bin liradan başlayan daireler; yüzde 5 peşin, 12, 24 ve 36 aylarda yüzde 5 ara ödeme ve yüzde 80’i banka kredisi ile yapılan satışlarda vadeye göre aylık bazda yüzde 0,18’e varan faiz avantajı sunuluyor. Aynı peşinat ve ara ödemeli satışlarda 120 ay gibi uzun vadeyi tercih edenler için ise, Teknik Yapı desteğiyle faiz oranı aylık bazda yüzde 0,93 olarak uygulanacak. Diğer taraftan, Teknik Yapı bünyesinde 12 aya kadar sıfır faiz veya değişen vadeye göre yüzde 0,10 ile 0,75 vade farklarıyla 50 aya varan firma kredisi imkanı sunuluyor. Teknik Yapı, isteyen müşteriler için kişiye özel ödeme planları da yapıyor. Toplam 825 adet lüks rezidans daireden oluşan Yücelpark Projesi’nde 385 adet 1+1, 79 adet 2+1, 338 adet 3+1 ve 23 adet 4+1 tipi daire seçenekleri yer alıyor.  Büyüklüğü 46,74-54,68 metrekare arasında değişen 1+1 tipi daireler 329 bin lira, büyüklüğü 76,63-95,35 metrekare arasında değişen 2+1 tipi daireler 523 bin 600 lira, büyüklüğü 111,33-132,16 metrekare arasında değişen 3+1 tipi daireler ise 725 bin 600 liradan satışa çıkıyor. Büyüklüğü 158,14 metrekare olan 4+1 daireler ise 1.081.700 liradan başlayan fiyatlarla beğeniye sunuluyor. Dairelerdeki brüt-net metrekare farkı yaklaşık yüzde 33 olacak. 

MERKEZİ KONUM VE KOLAY ULAŞIM…

Kartal Cevizli minibüs caddesi üzerinde, denize sadece 900 metre mesafede yer alan Yücelpark Projesi, E-5 ve sahilyolu arasında yer alıyor. Önümüzde yıllarda devreye gelmesi beklenen hızlı tren hattı ve istasyonunun hemen yanında yer alan proje, şehir dışı ulaşımda da kolaylık sağlayacak. Projede açık-kapalı spor alanları, açık hava koşu parkuru ve basketbol sahasıyla oksijen dolu bir ortamda spor yapma imkanı sunulacak. İçinde birden fazla park bulunan Teknik Yapı Yücelpark Projesi’nde; çocuklar için çocuk oyun alanları, kreş ve açık hava oyun alanları ile açık havuz, sauna ve buhar odası gibi yaşamı renklendiren sosyal alanlar da yer alacak.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Aydos Ormanı

Aydos Ormanı’nda temizlik seferberliği

Aydos Ormanı için temizlik seferberliği başlatıldı. Kartal Belediyesi Çevre Müdürlüğü ile Kartal Cem Evi işbirliği ile 27 Temmuz ...