SODEM Yönetim Kurulu Başkanı Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer...

SODEM yeni yönetimi oluştu…

SODEM Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı, 30 Mayıs Cuma günü Kalamış Wyndham Hotel’de düzenlendi. Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun da katıldığı toplantıda, SODEM Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer seçildi.

SODEM Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanı Kadıköy eski Belediye Başkanı Selami Öztürk’ün açılış konuşmasıyla başladı. Divan heyetinin oluşturulmasıyla devam eden Olağanüstü Genel Kurul’da; Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Gelir-Gider Tabloları ve Denetleme Kurulu Raporları okunarak görüşüldü.

SELAMİ ÖZTÜRK, “ONURSAL BAŞKAN” SEÇİLDİ…

SODEM’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer olurken; Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak ve Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan da oluşumun yönetim kurulunda yer aldılar. Kadıköy eski Belediye Başkanı Selami Öztürk ise SODEM’in Onursal Başkanlığı’na getirildi.

SOMA İÇİN YARDIM KARARI DA GÖRÜŞÜLDÜ…

Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda, Soma maden kazasında zarar gören vatandaşların bağış ve maddi yardım dâhil olmak üzere ihtiyaçlarını karşılamak, SODEM üyeleri ve ilgili diğer kurum ve kuruluşlar arasında koordinasyonu sağlamak ve ihtiyaç sahiplerine her türlü yardım ve desteği doğrudan temin etmek konusunda yönetim kuruluna yetki verilmesi de görüşüldü.

“İKTİDAR İÇİN YERELDE BAŞARI GEREKİR…”

CHP’li belediye başkanları olarak ortak paydalar çerçevesinde güçbirliği yapılması gerektiğini söyleyen SODEM Yönetim Kurulu Başkanı Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, vaatlerle iktidar olunamayacağını ifade ederek, iktidar olabilmek için yerelde başarı kaydetmek gerektiğine vurgu yaptı.

SODEM Yönetim Kurulu Başkanı Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Demokrat Parti

Demokrat Parti Kadıköy’den yeni başkana tebrik

31 Mart yerel seçimleri, beraberinde birçok tartışmayı getirerek gerçekleşti. İstanbul’da seçimin ardından yapılan itirazlar sürerken, Kadıköy başta olmak ...