Şile Yolu’nda “KANTAR” tuzağı…

İstanbul trafik yönetiminin son günlerde Şile Yolu üzerinde yaptığı bir uygulama var ki, bazı vatandaşlarımızı adeta çileden çıkarıyor.

Şile Otobanı’nın Paşaköy yakınlarında hafriyat kamyonları için oluşturulan kantar uygulama alanına girmeyen küçük ticari araçlara, fahiş trafik cezaları kesiliyor.

Şile Yolu üzerinden geçerken eğer Kangoo, Doblo, Minibüs, Panelvan gibi araçlarınızın ruhsatında “Kamyonet” yazıyor ise ve kantara girmediyeseniz, 1.187 TL ceza otomatik olarak adresinize geliyor.

Bu konuda Kadıköy Life’ı arayan mağdur vatandaşlar; “Böylesine bir haksızlık olacak şey değil. Dev bir kamyon ile bir Doblo’yu, Panelvan minibüsü aynı katagoride kabul etmek anlaşılır gibi değil” yorumunda bulundular.

Yol uyarı levhalarının ve duyuruların son derece yetersiz olduğuna değinen mağdur vatandaşlar; “Kanunları yeteri kadar iyi bilemediğimiz için oldukça yüksek para cezalarına maruz kalıyoruz. Oysa reklam panoları yerine herkesin görebliceği büyük duyuru panoları asılsa, radyolarda ve TV’lerde bu durum bildirilse, bu sorunlar yaşanmayabilir”  diyorlar.

Şile Yolu üzerinde, Paşaköy kavşak noktasına 500 metre kala, ağırlık kontrolü tabelası bulunuyor. Fakat aracınızın ruhsatında kamyonet yazıyor ise (Kangoo, Doblo, Minibüs, Panelvan ve benzeri araçlar), tamamı uygulamaya göre kantara girmek zorunda. Eğer girmezseniz, kameralar otomatik olarak 1.187 TL turarındaki cezayı otomatik olarak kesip, adresinize gönderiyor…

Kesilen trafik cezası adrese gönderiliyor. Eğer evde yok iseniz, kapınıza muhtarlığa bırakıldığını gösteren uyarı kâğıdı bırakılıyor. Süresi 7 gün… Tatilde olabilirsiniz, kâğıt uçmuş olabilir. Fark etmiyor, tebliğ edilmiş oluyor. Muhtarlıklar da bu cezaları 75 gün beklettikten sonra imha ediyor…

12 yorum

 1. halkımızın bu tür cezalardan haberdar etmeyip bi tür tuzak kurularak ceza altında zorla para tahsil ediliyor lütfen milletin bakanları ve vekilleri sizin allahınız yokmu bizim allahımız var bu milleti bu kadar sömürmeyin bizi enayi yerine koymayın nasıl olsa bu milletin sesi çıkmaz deyip sırtımıza bu kadar ağır yük vurmayın zengini zengin fakiri fakir yapmayın bu dünyada veya öteki dünyada hesap günü gelir çatar

 2. kango .doblo partner .ford connect …gibi araçların butür kantar uygulamalarından men olması gerekir halkın çoğu bu tür araçları hususi kullanıyor ..butür araçlara ruhsatlarında düzeltme yapılarak hususi binek araç yapmasılazım devletin yetkilileri..çok zordayız çok .

 3. Sacmalikda saçmalık ayni uygulama
  Corlu kinali yolunda var gittim dedim bole bi durum var satışi yeni aldim dedim bana gorevli girmene gerek yok dedi bugun gine gectim bakdim givenlik ters ters aracima bakdi bole bi ceza gelirse dava edecegim 40 yil hapis yatacagimi bilsem dava edecem

 4. Bende gecenlerde bursa inegol arasonda ceza yedim Allah bu kantarda gorev yapan serefsizlerin belasini versin tabelayi farketmeden gecmisim bari biraz ileri bikactane uyari tabelasi koy bizde gorelim el insaf kamyonet zaten bos 1400 lira pesimden plakaya geldi onu yazan memurun taa…

 5. Arkadaslar bende Şile yolu üzerinde Nerede olduğunu bile bilmediğim bir noktadan geçmiş bulundum adresime 1480 tl ceza geldi ben tabela görmedim ve arabada çok az bir yük vardı bu olaya itiraz etmenin bir yolu olmalı görevliler art niyetli haberiniz olsun .

 6. hepiniz bir köşeyi tutup deli dumrul gibi para kesiyonuz.resmen tuzak kurmuşlar .bu kanunları çıkaranları da uyğulayanlarını da topunun alllah cezasını versin. kestikleri bu ceza çok büyük haksızlık.aldıkları bu paralar zehir zıkkım olsun.allah yedirmesin.

 7. Siz Konuşun akparti yapar. Durmak yok yola devam.. Böyle Konuşun ve gidin oyunuzu AKP ye verin, müstehaktır size. Oooooooooohhh

 8. kardeşim bu kantar yasasını akp mi çıkardı biz doblo aldık 40 kişiye sorduk kantara girer mi girmemesi için ruhsatta otomobil yazması lazım araştırdık kaç litre yakacağına kadar ucuz olduğu için aldık dikkat edeceğiz artık

 9. Bu kanunu çıkaranın allah belasını versin bu kanunu kaldırmayanında allah belasını versin aminnn.

 10. Ya fakir arabasi bu ya zengine vur tayyp fakiri bitirdn neyapcaz simdi. At arabasina bindirdin bizi onada yasa koyarsn ya doblo kantarda ne isi var isyandayiz ya 2004 model ya her yil muyane cikardn sonra sigortayi artirdin bandrolleri artirdin neyapcaz simdi ee artik hedefim bankayi mi soyalm ya

 11. Karayolları Trafik Yönetmeliği 65/4 Madde Bilginize.
  2018 in Tayyiban Kazıklı Voyvoda Padişahlığının ilk öpücüğü. Sarayy ben varken haraçsız kalmaz.
  Ben de vahlanıyordum; unuttular beni diye. 😡 Önce film li araç korkusu yaşarken şimdi de bu çıktı.
  Devlet vergiden düşmemek için şoför arkasında koltuk olduğu için ticari araç saymadığı kamyonetlere cezaya gelince ticari araç muamelesi yapıyor.
  Talimat gelmiş maşalarına; Camlı Hususi Kamyonet ve Hususi Çok Amaçlı Otomobiller de kantara girmeleri zorunluymuş; para lazım, doğrayın cezaları diye. Oysa ki Karamürsel de ki istasyona girip memura da sormuştum; zorunlu mu diye.
  Koltuk Memurlarına göre ise 2 araçla da istasyona girmen gerekiyormuş artık. Bari önce telefon edip bilgi verseydiniz dedim. Öyle bir vaktimiz yok deyince; ceza yazmaya buluyorsunuz ama dedim.

  Hususi araçları olanlar haberdar olsun, paylaşın. Bu öpücük sizi de rahatsız etmesin sonra.

  Ukbe b. Amir’den nakil ile; Rasulullah (s.a.a.) şöyle buyururken işittim:
  “Meks (denilen haksız vergiyi) alan kimse cennete giremez.”
  (Ebu Dâvud, İmaret 7 (2937); Ahmed b. Hanbel, Müsned, 4/177)

  Zaruri ihtiyaçlardan dahi fahiş vergi toplayan, keyfi cezalar ile insanların emeğini gasp eden “Sefih İdareciler, Amir, Reis, Encümen, Başkan, Vekil, Bakan, Memur ve dahî destekçileri” kimlerin dahli varsa alayınız Cehennem de kütür kütür yanarsınız inşallah.
  Amin.

  Tartı ve Ölçü Kontrolüne Girmeme Cezası : 1.835,00 TL.
  Peşin Ödeme : 1.376,25 TL.

  İşte bu sefihlere memur olan haramzade ortakçıları:
  360/9. İnsanlar üzerine bir zaman gelecek ki, onlara sefih önderler hakim olacak. Şerlilerini öne geçirecekler. Onlar da suretâ hayırlıların sevgisini izhar edecekler. Namazı vaktinden sonraya bırakacaklardır. Kim bu zamana yetişirse reis olmasın, memur olmasın, vergi memuru olmasın, maliyeci de olmasın!
  Ravisi Hz. Ebû Said (r.a.)

 12. Celladına aşık olmuş ise bir millet, ister ezan,isterse çan dinlet,itiraz etmiyorsa sürü gibi illet,müstehaktır ona her türlü zillet.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

yaşar kemal

Maltepe’de Yaşar Kemal coşkusu

Maltepe Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nin temeli, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı muhteşem bir ...