Şehrim Üsküdar’a görkemli tören

Üsküdar’ın kültürel ve tarihi değerlerinin yeni nesillere aktarılması amacıyla düzenlenen “Şehrim Üsküdar” yarışmasının ödül töreni, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Üsküdar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Türkmen’in konuşmasıyla başlayan program, ilkokul kategorisinin hediye takdimiyle devam etti. Daha sonra kürsüye gelen Üsküdar Belediye Başkan Hilmi Türkmen, konuşmasında “Bu kadar güzel bir şehirde yaşamak herkese nasip olmaz. Gençler, Üsküdar’ın tarihini kültürünü yaşatmalı ve kıymetini bilmeli” diyerek, yarışmanın önemini ortaya koydu.

Şehrim Üsküdar

DEREYE GİRENLERE HEDİYE VE PLAKET TAKDİM EDİLDi…

Ortaokul kategorisi hediye takdiminden sonra Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek de kısa bir konuşma yaptı. Lise kategorisi hediye takdiminden sonra Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, Başkan Türkmen ve Kaymakam Demiryürek kürsüye gelerek, dereceye giren okulların hediye ve plaketlerini takdim etti. “Şehrim Üsküdar” yarışmasında tüm ödül alan öğrencilerin sahneye davet edilmesi ve protokolle birlikte sahnede toplu fotoğraf çekimiyle program sona erdi.

şehrim üsküdar

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kelebekler

Kelebekler filmi Maltepelilerle buluştu

Maltepe Belediyesi’nin Ekim ayı kültür-sanat etkinlikleri kapsamında, yönetmenliğini ve senaryosunu Tolga Karaçelik’in üstlendiği 2018 yapımı “Kelebekler” filminin gösterimi ...