Sancaktepe Belediyespor Atletizm Takımı, Türkiye Birincisi oldu…

1

Mersin’de yapılan Türkiye Kulüpler Arası Kros Ligi elemelerine katılan Sancaktepe Belediyespor Bayan Atletizm Takımı, elemeleri birinci olarak geçerek Kros Ligi’ne katılmaya hak kazandı. 

1500 metrelik parkur ve 4 sporcudan oluşan takımla mücadele eden Sancaktepe Belediyespor, 38 takım arasında en iyi dereceyi yaparak Türkiye Birinciliği elde etti.

Konu ile ilgili görüşlerini açıklayan Sancaktepe Belediyespor Kulüp Naşkanı M. Ali Cankatar, atletizm takımının yeni kurulduğunu belirterek; ilçede sürdürülen üç yılık düzenli spor faaliyetlerinin takımın kurulmasında ve antrenman altyapısında etkili olduğunu kaydederek şunları söyledi: “Sporcularımız çok iyi çalıştı. Elde ettikleri başarı ile de kulübümüzü en iyi şekilde temsil ettiler. Bize Türkiye Birinciliği kazandıran sporcularımızı tebrik ediyorum.”

Bu müsabakaya çok iyi hazırlandıklarını belirten Antrenör Bahar Doğan ise, takım halinde başarılı olmayı hedeflediklerini ve bu yarışmada güzel bir sonuç aldıklarını belirterek; “Çalışmalarımızda desteklerini her zaman hissettiğimiz Belediye Başkanımıza ve Kulüp Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi. Doğan, hedeflerinin 2. ve 3. kademelerde de birinciliği elde ederek Kros Ligi Şampiyonluğu olduğunu belirtti.

Müsabakalarda yarışan 16 yaş altı takımında bulunan sporcular, şu isimlerden oluşuyor: Yayla Kılıç, Kader Erbek, Damla Çelik ve Sedanur Uçan…

2

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sancaktepe Belediyesi’nden amatör kulüplere yardım

Sporda geleceğin yeteneklerinin altyapısını oluşturan ve sağlıklı gençlerin yetişmesinde kilit bir görevi olan amatör spor kulüpleri ile okul ...