Renault Grubu

Renault Grubu’ndan rekor satış adedi

Renault Grubu, 2015’in ilk yarısına göre yüzde 13,4’lük artışla toplam 1 milyon 567 bin 720 adet satış gerçekleştirdi. Söz konusu rakam, Renault ile Dacia markaları için 6 aylık dönemde yepyeni bir dünya rekoru anlamına geliyor.

Grubun Avrupa’daki satışları yüzde 14 artarak, yenilenen modellerin başarısı sayesinde pazardan daha iyi bir performans sergiledi. Avrupa’da satılan her 10 aracın 1’inden fazlası Renault tarafından satıldı. Grubun Avrupa dışındaki satışları ise Afrika, Ortadoğu, Hindistan bölgesindeki ivme ile birlikte yüzde 12,5 oranında arttı. Tüm bölgelerdeki satışlar, söz konusu pazarlardan daha hızlı büyüdü.

Renault

RENAULT GRUBU’NDA BÜYÜME TÜM BÖLGELERDE ARTARAK DEVAM EDİYOR…

Renault Grubu’nun büyümesi, yıl boyunca devam eden pek çok yeni lansmanla devam ediyor olacak. Türkiye’de ise Renault Grubu, 79 bin 268 adet satış rakamı ile yüzde 1.4 büyüyen pazarda satışlarını yüzde 16.8 oranında artırdı ve toplam pazarda 2,4 puan artış kaydetti.

DÜNYA ÇAPINDA REKOR DÜZEYDE SATIŞ GERÇEKLEŞTİ…

Renault Grubu İcra Kurulu Üyesi ve Satış & Pazarlama Başkan Yardımcısı Thierry Koskas, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Pazar payımız tüm bölgelerde yükseldi. Özellikle de Avrupa ve Ortadoğu, Hindistan bölgelerinde güçlü bir ivme gözlendi. Yenilenen serinin başarısı sayesinde Renault markası, dünya çapında yüzde 16’lık büyüme sergiledi. Renault Samsung Motors ise Asya’da yüzde 25.9 oranında büyüdü. Dacia büyümeye devam ederek, yılın ilk yarısında dünya çapında rekor düzeyde satış gerçekleştirdi.”

Renault Kadjar

YENİLENEN ÜRÜN GAMI İLE ZİRVEYE OYNUYOR…

Renault markası Kadjar, Espace, Talisman ve Yeni Megane ile birlikte yenilenen ürün gamı sayesinde yüzde 15.6’lık büyüme gerçekleştirdi. Clio 4, Avrupa’nın en çok satan ikinci modeli durumunda. Captur ise Avrupa’da kendi sınıfında lider crossover pozisyonunda. Elektrikli otomobil pazarında ise Renault’nun pazar payı yüzde 27’ye erişti. ZOE’nin satışları yüzde 40 oranında artış kaydetti.

PAZAR PAYLARI DALGALANMALARA RAĞMEN YÜKSELİYOR…

Dacia’nın satışları ise yüzde 9 yükseldi. Marka, yılın ilk yarısında yeni bir satış rekoru kırdı. Fransa’da ise grubun pazar payı 0.5 puanlık artışla yüzde 27.4’e erişti. Başka bir deyişle, yüzde 9 oranında büyüyen pazarda satışlar yüzde 11,2 arttı. Uluslararası alanda ise Rusya, Brezilya ve Cezayir’deki dalgalanmalar, yerel otomotiv pazarlarında ağırlığını hissettirmeye devam etti. Ancak Renault, her üç ülkede de pazar payını yükseltti. Grubun bu gücü Hindistan, Türkiye, Arjantin ve İran gibi ülkelerdeki ivmeyle bir araya geldiğinde, her bölgede pazar payının artması mümkün oldu.

renault-grubundan-rekor-satis-adedi (4)

2016’DA PAZARLARA GENEL BAKIŞ…

Kısa süre önce Avrupa’da lansmanı gerçekleştirilen Talisman ve Yeni Megane ile birlikte yenilenen Scenic ve uluslararası alanda Hindistan’da Kwid ile elde edilen başarı, Rusya’da lanse edilen Kaptur, Çin’de lanse edilen Kadjar ve Kore’deki SM6 sayesinde grubun ikinci yarıda büyümeyi devam ettireceği öngörülüyor.

Renault Grubu

Renault Grubu, 2015’in ilk yarısına göre yüzde 13,4’lük artışla toplam 1 milyon 567 bin 720 adet satış gerçekleştirdi. Söz konusu rakam, Renault ile Dacia markaları için 6 aylık dönemde yepyeni bir dünya rekoru anlamına geliyor…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kartal Gönül Çarşısı

Kartal’da Gönül Çarşısı gönüllere dokunuyor

Gönül Çarşısı ihtiyaç sahibi vatandaşların ücretsiz olarak; kıyafetten beyaz eşyaya, mobilyadan oyuncağa kadar birçok ihtiyacını karşılayabiliyor. Kartal Belediyesi ...