Pendik’te geri dönüşüme öğrenci desteği…

Pendik’te okullara geri dönüşümde kullanılmak üzere atık toplama merkezleri kuruluyor. Geçtiğimiz yıl başlatılan proje, seçilen pilot okuldan başarılı sonuç alınması üzerine bu yıl başka okullarda da uygulanmaya başlandı.

Geri dönüşüm bilincinin çocukluk döneminde kazandırılması amacıyla geçen yıl başlatılan “Okullar Geleceğimize Hayat Veriyor, Geri Dönüşümü Destekliyor Projesi”, bu yıl da devam ediyor. Pendik Belediyesi, pilot okul Kaynarca Yıldırım Beyazıt Ortaokulu’nun ardından ikinci atık toplama merkezini Orhangazi Ortaoukulu’na yerleştirdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen proje kapsamında, öğrencilere belediye çevre mühendisleri tarafından geri dönüşümün önemi ve çevre bilinci konusunda eğitim verildi.

Öğrenciler, dağıtılan bez torbalarda evlerinde topladıkları geri dönüşüm atıklarını bu merkeze getirecek.  Böylece çevreci çocuklar, ailelerine de bu bilinci kazandırmış olacak.

 

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kelebekler

Kelebekler filmi Maltepelilerle buluştu

Maltepe Belediyesi’nin Ekim ayı kültür-sanat etkinlikleri kapsamında, yönetmenliğini ve senaryosunu Tolga Karaçelik’in üstlendiği 2018 yapımı “Kelebekler” filminin gösterimi ...