Pendik Belediyesi’ne 3 ödül birden

2. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi kapsamında gerçekleştirilen Yerel Yönetimler Arası En İyi Uygulama Yarışması’nda, Pendik Belediyesi’ne 1 birincilik ve 2 ikincilik olmak üzere toplamda 3 ödül birden geldi.

Sağlıklı Kentler Birliği tarafından düzenlenen Yerel Yönetimler Arası En İyi Uygulama Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Ödüller, 16-20 Nisan tarihleri arasında Kapadokya’da gerçekleştirilen 2. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi’nde sahiplerini buldu. Akıllı Kent, Sağlıklı Çevre, Sağlık ve Sosyal Hizmet, Sağlıklı Şehir Planlama, Şehir Sağlığını Ölçme ve Şehir Sağlığını Geliştirme Planları kategorilerinde yapılan yarışmada Pendik Belediyesi, 1 birincilik ve 2 ikincilik olmak üzere toplamda 3 ödül birden aldı.

BAŞKAN ŞAHİN ÖDÜLLERİ  ALDI…

Pendik Belediyesi, “Ambalaj Atıkları Toplama ve Ayırma Tesisi” projesiyle Sağlıklı Çevre kategorisinde 1.’lik ödülüne layık görüldü. 5 Boyutlu Kentsel Dönüşüm Platformu “C3PO” projesiyle Akıllı Kent kategorisinde 2. olan Pendik Belediyesi, “Mobil Zabıta” projesiyle Şehir Sağlığını Ölçme kategorisinde de yine 2.’lik ödülünün sahibi oldu. Pendik Belediyesi adına ödülleri Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin aldı. Başkan Şahin ayrıca, kongrenin Belediyelerin Rol ve Sorumlulukları Oturumu’nda sağlık hizmetlerini anlattı.

Pendik Belediyesi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kelebekler

Kelebekler filmi Maltepelilerle buluştu

Maltepe Belediyesi’nin Ekim ayı kültür-sanat etkinlikleri kapsamında, yönetmenliğini ve senaryosunu Tolga Karaçelik’in üstlendiği 2018 yapımı “Kelebekler” filminin gösterimi ...