Pendik Belediyesi’nden istihdama katkı…

1

Pendik Belediyesi, sanat ve meslek edindirme alanında KİŞGEM, İSMEK ve Halk Eğitim Merkezi ile istihdam protokollerine imza atarken; benzersiz hizmetleriyle bir adım önde olmaya da devam ediyor.

Pendik Gazipaşa Meydanı’nda belediyece oluşturulan “El Sanatı Ürünleri Satış Mağazası”, üç buçuk aydır meslek edindirme kurslarında üretilen ürünlerin satıldığı ve kursiyerlerin istihdam olup para kazandığı bir adres oldu. Türkiye’de benzeri görülmemiş satış mağazasıyla, meslek edindirme alanındaki ihtiyaca yönelik farklı bir proje daha ortaya kondu.

Belediye ön ayak oldu; hem kursiyerler, hem de el ürünü sevenler kazanıyor…

Yetenekleri ve eğitimleri neticesinde cam füzyon, tezhip, ebru, hat, çinicilik, Rize bezi, ipek halı, Bardız kilim dokuma ve filografi gibi alanlarda eserler üreten kursiyerler, bu ürünleri satmak için işyeri açma ve işletme gibi maddi açıdan külfetli yollara başvurmak zorunda kalmıyor. El Ürünleri Satış Mağazası’nda satılan ürünlerin hiçbirinden maddi bir kazanç sağlamayan Belediye, hem kursiyerlere para kazanma imkanı sağlıyor, hem de birbirinden güzel el ürünlerini almak isteyenlere hesaplı fiyatlarla satış yapıyor.

5

“Bayram hediyeniz, makul fiyatlarla satılan orijinal el ürünleri olsun…”

El Ürünleri Satış Mağazası’nda ürünlerini satmak isteyen kursiyerlerin, Pendik sınırları içerisinde ikamet etmesinin yanı sıra; KİŞGEM, İSMEK ve Pendik Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nda eğitim almış olması gerekiyor.

Mağaza sorumlusu Sevinç Uludağ, kuruluşunun henüz üç buçuk aylık olmasına rağmen, vatandaşlardan mağazaya yoğun bir rağbet olduğunu belirtirken; Ramazan Bayramı’nın yaklaştığı bu günlerde, “Pendiklileri sevdiklerine alacakları hediyeler için mağazamıza bekliyoruz” dedi.

2

3

4

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Pendik Belediyesi İlaçlama

Pendik Belediyesi İlaçlama Çalışması Başlattı

Pendik Belediyesi ekipleri havaların ısınmasıyla birlikte kent genelinde sivrisineklere karşı ilaçlama çalışması başlattı. Pendiklilerin rahat bir yaz geçirmesi ...