Özel Sporcular Atletizm Şenlikleri artık uluslararası!

Üsküdar Belediyesi’nin bir gelenek haline getirdiği ve 12.’sini düzenlediği Özel Sporcular Atletizm Şenlikleri, bu yıl ilk kez uluslararası nitelik kazanarak, büyük bir katılımla Marmara Üniversitesi Anadolu Hisarı Yerleşkesi Stadyumu’nda gerçekleştirildi.

Özel Sporcular Atletizm Şenlikleri

“SİZLER, DÜNYANIN BARIŞ GÜVERCİNLERİSİNİZ”

Otellerinden otobüslerle getirilen sporcular saha içine alınırken, izleyiciler de tribünleri tıklım tıklım doldurdu. Romanya, Bosna, Kıbrıs, Bulgaristan, Filistin ve yurt içinden 27 ilden, İstanbul içinden de 39 ilçeden gelen okul kortejlerinin geçiş töreninden sonra Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen söz alarak, etkinliğe destek veren tüm kurumlara teşekkürlerini iletti. Daha sonra kürsüye çıkan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya; “Sizler dünyanın barış güvercinlerisiniz, hepinizi sevgiyle kucaklıyorum” diyerek tribünleri selamladı.

özel Sporcular Atletizm şenlikleri

TOPLAMDA 2 BİN 100 ÖZEL SPORCU KATILDI…

Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Salih Pınar, Gençlik Spor İl Müdürü Cemil Boz, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın ve Petrol İş Sendikası Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar’ın da katıldığı etkinlik, koşu yarışlarıyla devam etti. Sunuculuğunu Emre Tilev’in yaptığı etkinlikte eski milli futbolcularımızdan Ogün Temizkanoğlu, Hami Mandıralı ve Cüneyt Tanman da yer alarak özel sporcularımızla kucaklaştı. Toplam 2 bin 100 özel sporcumuzun katıldığı etkinlik, 3 Mayıs Perşembe günü başladı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Düğün Festivali

Sheraton Grand Ataşehir’de Düğün Festivali

Sheraton Grand İstanbul Ataşehir, ilhamını Yin Yang’den aldığı yılın en özel ve en göz alıcı etkinliğine sizleri davet ...