otizm farkindalin gunu

Otizm farkındalık günü Üsküdar’da coşkuyla kutlandı

Üsküdar Belediyesi, “2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü” dolayısıyla “Farklılıkların Farkındayız” diyerek Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nin bahçesinde etkinlik düzenledi.

otizm farkindalik gunu

ÇOCUKLAR İÇİN ÇOK SAYIDA ETKİNLİK DÜZENLENDİ…
Renkli görüntülere sahip olan etkinlik kortej yürüyüşüyle başladı. Çocuklar için origami ve ebru atölyelerin kurulduğu aktivite alanında; yüz boyama, palyaço gösterileri, el izi baskı gibi birtakım etkinlikler de düzenlendi. Engelsiz Yaşam Müzik Korosu’nun da sahne aldığı etkinliğe çok sayıda vatandaş katıldı.

otizm farkindalik gunu
“DOWN SENDROMLU GENÇLERİMİZİ SİZLERLE BULUŞTURUYORUZ”
Düzenlenen şenlikte konuşan Üsküdar Belediyesi Başkan Yardımcısı Zekeriya Şanlıer, “2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü için düzenlenen etkinlikte bizler, onların farklılığını geliştirerek, küçük yaşta tespit ederek gençlerimizin hayata daha iyi hazırlanabilecekleri noktalarda üzerimize düşeni yapma gayretindeyiz. Üsküdar Belediyesi olarak engellilere yaptığımız hizmetler noktasında farklı bir belediyeyiz. Tebessüm Kahvesi’nde uyguladığımız projemizle Down Sendromlu gençlerimizi sizlerle buluşturuyoruz.

otizm farkindalik gunu

“BULGURLU ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ”
Önümüzdeki 2 ay içerisinde faaliyete geçecek olan Bulgurlu Engelsiz Yaşam Merkezi’nde hidroterapi havuzları, atölyeler, bakım alanları ve konferans salonları olan komplike bir yaşam merkezi ile engelli kardeşlerimizin her türlü imkana kavuşacağı tesisi açıyoruz. Yaptığımız bu tarz farkındalık etkinlikleriyle toplumumuzda bilinç uyandırmaya çalışıyoruz. Farklılıkların farkında olup düzenlemiş olduğumuz şenliğe katılımlarınızdan dolayı her birinize teşekkür ediyorum” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Abdullah Sevim

Başkan Abdullah Sevim: Belediye çalışanlarına parti bayrağı astırmayın

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, belediye başkanlarına çağrıda bulundu: “Belediyede çalışan kardeşlerimize, belediyenin vinciyle partinizin bayrağını, ...