Hayvan Hastanesi

MEB’in ilk “Hayvan Hastanesi” Üsküdar’da!

Üsküdar Belediyesi’nin destekleriyle kurulan, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) ilk hayvan hastanesi “Selimiye Veteriner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hayvan Hastanesi” törenle hizmete girdi.

Okulun Selimiye’deki yerleşkesi içerisinde bulunan ve Üsküdar Belediyesi tarafından yenilenen Hayvan Hastanesi, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki ilk hayvan hastanesi olma özelliği taşıyor. Hayvan Hastanesi’nin açılışı; Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Yıldırım, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Güleç, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın ve İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Güneş’in katılımıyla gerçekleşti.

ULUSLARARASI STANDARTLARA UYGUN EĞİTİM VERİLİYOR…

MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Yıldırım, açılışta gerçekleştirdiği konuşmasında uluslararası standartlara uygun eğitim verdiklerini ve bu yıl gerçekleştirdikleri sertifika uygulaması ile öğrencilerin mezun olurken alacakları sertifikalarla hangi dalı bitirdiklerini ve hangi yetenekleri kazandıklarını ispatlayabileceklerini kaydetti.

UYGULAMA YAPMA İMKÂNI İLE FARK YARATIYOR…

Bireyin en iyi öğrenme yönteminin yapmak ve yaşayarak öğrenme olduğunun altını çizen Yıldırım, “Bu tarihi okulda eğitim gören öğrencilerimiz çok şanslı… Çünkü diğer meslek liselerinden farkı olarak, eğitim görürken uygulama yapma imkânı da bulacaklar” şeklinde konuştu.

EN KAPSAMLI EĞİTİM KURUMU OLACAK…

Geçtiğimiz yıl 5 bin evcil hayvana veteriner hizmeti verildiğine dikkati çeken Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler ise, konuşmasında “Bu hastanemizin hizmete girmesiyle hayvanlara ameliyat hizmetleri de verilebilecek. Ayrıca, yerleşke içerisinde bulunan iki tarihi binanın yenileme çalışması bittikten sonra daha kapsamlı bir eğitim kurumu olacaktır” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maltepe Belediye

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç Mazbatasını Aldı

Maltepe Belediye Başkanlığı’na ikinci kez seçilen Ali Kılıç, sayımın bitmesinin ardından 17 Nisan’da Anadolu Adalet Sarayı’nda mazbatasını aldı. ...