Maltepe’de tekne turları coşkuyla devam ediyor

Maltepe Belediyesi Kadın, Aile ve Engelli Hizmetleri Müdurlüğü tarafından düzenlenen tekne turlarının dördüncü gününde, Fındıklı Mahallesi’nden kadınlar konuk edildi.

Maltepe İskelesi’nden hareket edilmesiyle başlayan programda konukları karşılayan Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Canan Döner, Maltepe’de toplumsal hayata katılmaya çalışan kadınların destekleyici çalışmalar yaptıklarını söyledi. Kadınlara, gençlere yönelik meslek edindirme kursları, atölye çalışmaları ve kadın danışma merkezlerine değinen Döner; “Amacımız hep birlikte huzurlu bir Maltepe‘de bir arada yaşamak” dedi.

UNUTULMAZ GEMİ YOLCULUĞU…

Üç saat süren gezide, dünyanın en güzel su yollarından biri olan, 7 bin yıllık geçmişe sahip İstanbul Boğazı’nda unutulmaz hatıralarla dolu bir gemi yolculuğu yapıldı. Çeşitli ikramlarda bulunulan gezide psikolog ve sağlık personeli, konuklar ile yakından ilgilendi. Geziye anneleri ile birlikte katılan çocuklar, Kreş ve Çocuk Gelişimi Müdürlüğü öğretmenleri eşliğinde verimli ve keyifli zaman geçirdi.

İSTANBUL BOĞAZI’NDA BİRLİK HALAYI…

Tayfun-İlknur-Devrim üçlüsü, seslendirdiği eserlerle katılımcıları coşturdu. Üçlünün seslendirdiği türkülere, oyun havalarına eşlik eden kadınlar; kardeşlik, birlik, beraberlik mesajı verdi. Üçlünün Anadolu’nun farklı yörelerinden oyun havalarında oynayan Fındıklılı kadınlar, horonlarla coştu.

Maltepe'de tekne turları coşkuyla devam ediyor

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Yassıada

Yassıada anıları bu özel koleksiyonda!

Türk demokrasi tarihine utanç vesikaları olarak geçen Yassıada’nın acılarını ve hüzünlerini yansıtan hatıraların yer aldığı özel koleksiyon, Ata ...