Maltepe, Ramazan’ı dört gözle bekliyor…

11 ayın sultanı Ramazan’ın gelmesiyle beraber Maltepe Belediyesi hazırlıklarını tamamladı. Yapacağı etkinliklerle Maltepelilere unutulmaz bir ay yaşatmayı hedefleyen Maltepe Belediyesi, kurulacak sevgi sofralarında her gün 1.500 kişiye iftar verecek; konser ve sohbet programları ile Ramazan ruhunu yeniden canlandıracak.

Maltepe, Ramazan’a geçtiğimiz yıl olduğu gibi yine dopdolu giriyor. Maltepe Belediyesi; Ramazan’a özel muhteşem etkinlikler, konserler, Karagöz-Hacivat gösterileri, çocuk tiyatroları, sohbet programları ve nostaljik sinema günleriyle muhteşem bir aya imza atacak.

“SEVGİ SOFRALARI” KURULUYOR…

Her gün ilçenin değişik noktalarında kurulacak “Sevgi Sofraları” ile 1.500 kişiye iftar yemeği verilerek, Ramazan’ın paylaşma güzelliği yaşanacak. Bunun yanı sıra 15 ayrı noktada bin kişilik iftar sofraları kurulacak.

KONSERLER, İNANÇ TURLARI, ERZAK YARDIMLARI…

Ramazan’dan bir gün önce Organik Pazar alanında “Hoşgeldin Ramazan” adıyla düzenlenecek konserde, tasavvuf müziği sanatçısı Sami Özer ve İstanbul Mehteran Takımı, Maltepelilere konser verecek. Dünya Kur’an-ı Kerim Okuma Birincisi Abdurrahman Sadien de Kuran-ı Kerim tilaveti verecek. Köy dernekleri de Ramazan boyunca oluşturulacak alanda stant açarak, kültürlerini tanıtma imkânını yakalayacak. Haftanın beş günü belediye tarafından Hırka-i Şerif, Eyüp Sultan Cami ve Hz. Yuşa Türbesi’ne inanç turları düzenlenecek. Maddi durumu iyi olmayan 5 bin aileye ise erzak yardımı yapılacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

maltepe-de-5-yilda-804-bin-atik-toplandi-1

Maltepe’de 5 yılda 804 bin atık toplandı

“Daha temiz, daha mutlu” Maltepe sloganıyla çalışmalarını sürdüren Maltepe Belediyesi, üç vardiya halinde görev yapan temizlik personeli ile ...