Maltepe kreşlerle donatılıyor

Maltepe Belediyesi’nin altıncı kreşi Zübeyde Hanım Gündüz Çocuk Bakımevi, Aydınevler Mahallesi’nde hizmete girdi. Toplamda 50 çocuğun eğitim göreceği kreşin açılışında konuşan Başkan Ali Kılıç; “Burası Zübeyde Hanım’ın evi. İnanıyorum ki burada alacakları çağdaş eğitim ile çocuklarımızın arasından nice Mustafa Kemal’ler yetişecektir” dedi.

Zübeyde Hanım Gündüz Çocuk Bakımevi

Maltepe Belediyesi’nin altıncı kreşi, Aydınevler Zübeyde Hanım Gündüz Çocuk Bakımevi açıldı. Açılışa Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın yanı sıra belediye başkan yardımcıları, CHP Maltepe İlçe Başkanı Zeynep Babacan, belediye birim müdürleri, meclis üyeleri, Aydınevler Muhtarı Sami Soydal, ilçe muhtarları, vatandaşlar ve davetliler katıldı.

Zübeyde Hanım Gündüz Çocuk Bakımevi

18 MAHALLEYE 18 KREŞ…

“En güzel gelecek çocuklara verilecek”, “İyi ki doğdun Ali Başkan” sloganlarıyla karşılanan Başkan Kılıç, yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “Burası Mustafa Kemal’imizin annesi, Anadolu kadınının abidesi Zübeyde Hanım’ın evi. Buradan daha nice nice Mustafa Kemal’ler yetişecek. Altı kreşimizi bitirdik, üç tanesinin de inşaatı tamamlandı. Eksiklikleri giderilip açılacak. Çalışma zamanımızın sonunda ümit ediyorum ki Maltepeli kadınlara verdiğimiz sözü yerine getirip, 18 mahallemizde 18 kreşimizi açmış olacağız.”

Zübeyde Hanım Gündüz Çocuk Bakımevi

YARIM GÜN UYGULAMASINA DESTEK…

Kreşlerden her vatandaşın faydalanması adına yarım gün uygulamasına geçtiklerini ifade ederek oylama yaptıran ve destek gören Kılıç; “İstiyoruz ki kreşlerden sadece çalışan kadınlar değil, imkân olarak çalışmayan ve çocuklarını kreşe göndermeyen çoğu vatandaşımız cüzi bir miktarla faydalansın. Bu yüzden kreşlerimizi yarım gün yaptık. Bu projede emeği geçen, sizlere ulaştırılmasında yoğun çaba gösteren ekibimize verdiğiniz destekten ötürü siz Maltepeli kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Biz tabi ki proje üretiyoruz ama bunların şenlenmesi sizlerle oluyor. Kreşlerimizin eğitimi en üst noktada, bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Özellikle kız çocuklarımızı okutmak durumundayız. Kreşimiz herkese hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Zübeyde Hanım Gündüz Çocuk Bakımevi

KILIÇ’A SÜRPRİZ DOĞUM GÜNÜ KUTLAMASI…

Aydınevler Mahalle Muhtarı Sami Soydal da buranın atıl durumda olduğunu ve Başkan Ali Kılıç’ın eliyle inanılmayacak ölçüde dönüştüğünü ifade ederek, teşekkürlerini sundu. Konuşmalar sonrası konfetiler ve çocuk şarkıları eşliğinde, Başkan Kılıç ve beraberindekiler açılış kurdelesini kesti. Daha sonra Kılıç’a çocuklar tarafından hazırlanan ve doğum gününün kutlandığı barkovizyon gösterisi izlettirildi. Bu esnada şirinler kıyafeti giyen çocuklar tarafından takdim edilen doğum günü pastası kesildi.

Zübeyde Hanım Gündüz Çocuk Bakımevi

650 METREKARE, 3 SINIF…

650 metrekare alanı bulunan kreşte 3 sınıf bulunuyor. Toplamda 50 çocuğun eğitim göreceği ve 3-5 yaş arası çocukların kabul edileceği Aydınevler Zübeyde Hanım Gündüz Çocuk Bakımevi’nde oyun parkı, faaliyet duvarı ve hobi bahçesi de yer alıyor. Kreşte çocukların ayrılacak özel bir duvarda, boyama ve resim çalışmaları yapmaları amaçlanıyor. İçinde büyük bir parkın da yer aldığı kreşte, çocuk oyun grupları da bulunuyor.

Zübeyde Hanım Gündüz Çocuk Bakımevi

Maltepe Belediyesi’nin altıncı kreşi Aydınevler Zübeyde Hanım Gündüz Çocuk Bakımevi, Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın da katılımıyla hizmete girdi…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maltepeliler güne sabah sporu ile başlıyor

Maltepeliler güne sabah sporu ile başlıyor

Maltepeliler sabah sporu için parklarda buluşuyor ve “sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” diyerek, ilçe belediyesinin “Güne Sporla Başla” ...