Maltepe Devlet Hastanesi’nin hikâyesi…

1

2011 Genel Seçimleri’nden önce iktidar ile muhalefetin, özellikle de Maltepe Belediyesi’nin en çok tartıştığı konu olan Maltepe’ye yapılması planlanan devlet hastanesinde sona gelindi. 

Maltepe Köprüsü’nün hemen yanı başında yer alacak hastanenin hikâyesi ise, bir hayli karışık. Başıbüyük Süreyyapaşa Hastanesi sınırları içinde yer alan, fakat ayrı bir hastane olan İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi, eskiyen binasını yenilemek için geçici süreliğine Maltepe Köprüsü’nün hemen yanı başında bulunan özel bir binaya taşınıyor. 

İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi’nin Altayçeşme Mahallesi’nde geçici süreliğine kiraladığı bina, Maltepe’ye devlet hastanesi yapmak isteyenlere ilham vermiş olacak ki, Meslek Hastalıkları Hastanesi kendi binası tamamladıktan sonra boş kalan binayı, yıllardır özlemle beklenen Maltepe Devlet Hastanesi yapmak için harekete geçmişler. 

Özel bir iş merkezi olarak tasarlanıp yapılan binayı, tam teşekküllü bir devlet hastanesine çevirmek öyle kolay değil tabi… Yetkililer binayı yeni yıla yetiştirmek için seferber olmuş durumdalar. Sedye taşımaya elverişli asansörler olmadığı için, binaya yeni büyük asansörler ekleniyor. Hiçbir girişimci iş merkezini yaparken ameliyathaneli yapmadığından, binaya ameliyathaneler ekleniyor. Hastanelerin en büyük sorunlarından otopark ise, yolun karşısındaki boş arazi düzenlenerek elde edilecek. 

Şimdilerde Meslek Hastanesi’nin kullandığı bina, yoğunluk az olduğu için yükü kaldırabiliyor. Yeni yıldan sonra Meslek Hastanesi kendi binasına taşındığında, açılacak olan Maltepe Devlet Hastanesi hiç kuşku yok ki çok yoğun olacak. Kısıtlı olanakları ile bu yeni hastanenin ağır yükü ne kadar kaldırabileceği ise, şimdiden merak konusu…

2

3

3 yorum

  1. hastanenıze 4 ay önce temızlık ıcın iş basvurusu yapmıstım ama kımse geri dönmedı c v vermıstım 0543 3319370 teşkkürler

  2. ameliyat haneniz ne zaman acılacak sezaryan dogum yapılacakmı merakla bekliyorum şu anda 4 aylık hamileyim

  3. Ne olarak inşa ettiklerini bilmiyorum. Binayı çizen arkadaşın daha önce hiç hastane yapmadığı hatta binanın hastane olmadığına yemin edebilirim.
    Birden fazla serviste işi olan yandı.
    Hele, ilk defa gidiyorsanız mutlaka önce bi oturun sakin sakin sonra tedavi olun, ben böyle rezalet görmedim. Şikayetimi dile getirmeye gittim. O kanaldanda şikayetçi olarak çıktım. Ben derdimi anlatırken kızcağız telefon yağıyor. Hani bizde eleman koyarlar ama kimse takmaz öyle bi yer o kanal.
    Tam 3 saat 2 kat arası kuyruk çıktı algel koşturmacan sonra ÇALIŞABİLİR RAPORU aldım. Hiç bi problemim yokken doktor problem sende dedi 🙂

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maltepeliler güne sabah sporu ile başlıyor

Maltepeliler güne sabah sporu ile başlıyor

Maltepeliler sabah sporu için parklarda buluşuyor ve “sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” diyerek, ilçe belediyesinin “Güne Sporla Başla” ...