Maltepe’de engelli araçlara teknik destek…

Maltepe Belediyesi Kadın, Aile ve Engelli Hizmetleri Müdürlüğü, engelli vatandaşların kullandığı tekerlekli sandalye ve yatak gibi ekipmanlara anında teknik destek hizmeti başlattı. Başlatılan çalışma ile engellilerin kullandığı  ekipmanlarda herhangi bir arıza yaşanması durumunda müdahalede bulunulması ya da müdahale edilemeyecek kadar arızalanmış araçların yenileriyle değiştirilmesi amaçlanıyor.

ANINDA MÜDAHALE EDİLECEK…

Konuyla ilgili bilgi veren Kadın, Aile ve Engelli Hizmetleri Müdürü Nilgün Sevdiren; “Engelli kardeşlerimizin yaşamış olduğu sorunlara anında müdahale etmek adına böyle bir çalışma başlattık. Engelli araçlarıyla ilgili ilçemiz bazında çok sıkıntı yaşadığımızı görünce, bu hizmeti başlatma kararı aldık. Şu an iki personelimizle bu hizmetimizi pilot uygulama olarak başlattık. Bu hizmetimizden faydalanmak isteyen vatandaşlarımız (0216) 458 99 99 numaralı hattımızdan 2052 veya 2058’i tuşlayarak taleplerini iletebilirler” dedi.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maltepe Belediyesi Çocuk Korosu

Maltepe Belediyesi Çocuk Korosu yeni seslerini arıyor

2016 yılında kurulan, kazandığı başarı ve aldığı ödüllerle kısa süre içerisinde adından sıkça söz ettiren Maltepe Belediyesi Çoksesli ...