Maltepe Belediyesi Senfoni Orkestrası 1 yaşında…

maltepe senfoni (4)

Maltepe Belediyesi Senfoni Orkestrası, birinci yılını muhteşem bir konserle kutladı. Konseri izlemeye ailesiyle birlikte gelen Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, kısa bir konuşma yaptı:

“Geçen yıl Nisan ayında bize ‘Hayal görüyorsunuz’ diyenler oldu. Biz onlara siz sevgili halkımızı gösterdik. Kapalı ve açık mekanlarda konserler verdik. Maltepe Belediyesi Senfoni Orkestrası küçük bir bebek… Birinci yaşını doldurmakla daha güçlü olacak. Bize sundukları Anadolu ezgileri ve müziğin evrensel örneklerini dinlemeye devam edeceğiz. Önümüzdeki süreçte daha da hızlanarak, daha güzel mekânlarda ağırlayacağız sizi. Gösterdiğiniz ilgiden ve desteğinizden ötürü hepinize teşekkür ediyorum.”

Maltepe İDO İskelesi’nde düzenlenen açık hava konserine, Dünya Kupası final maçına rağmen halkın ilgisi yoğundu. Şef Naci Özgüç’ün yönetiminde, klasik müziğin özgün yorumlarıyla zihinlerini dinlendiren izleyiciler, konserin ikinci yarısında solist Selva Erdener’in seslendirdiği Anadolu şarkılarıyla kendilerinden geçtiler.

Her parça bitiminde ayakta alkışlanan orkestra, yoğun istek üzerine bir parça daha seslendirdi. Muhteşem bir finalle izleyicilerden tam not alan Maltepe Belediyesi Senfoni Orkestrası adına şef Naci Özgüç ve solist Selva Erdener’e, Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin tarafından Bakireler Tapınağı plaketi verildi.

maltepe senfoni (1)

maltepe senfoni (2)

 

 

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maltepeliler güne sabah sporu ile başlıyor

Maltepeliler güne sabah sporu ile başlıyor

Maltepeliler sabah sporu için parklarda buluşuyor ve “sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” diyerek, ilçe belediyesinin “Güne Sporla Başla” ...