Maltepe’de Okuyan Park’a bisiklet sürprizi…

IMG_0987

Maltepe Belediyesi’nin 2 Temmuz Parkında başlattığı “Okuyan Park” etkinliğinde bayram sevinci yaşandı. Daha önce öğrencileri ziyaret ederek birlikte kitap okuyan Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin bu kez en çok kitap okuyan üç öğrenciye bisiklet hediye etti.

Yirmi öğrenci arasından yapılan çekilişi başkan yardımcısı Nail Çiftçi ve izleyiciler arasından bir veliyle birlikte yapan Belediye Başkanı, çektiği kağıdı okurken “Mustafa Zengin. Burada mı?” deyince çocuklar eğlenceli anlar yaşadı. “Ben de çok kitap okudum, benim bisikletim nerede?” diye çocuklara takılan Başkan, “Sevgili çocuklar, en çok kitap okuyan arkadaşlarınız arasından kura yöntemiyle üç arkadaşınızı seçtik. Seçim böyle bir şey, hepinizin eşit olduğu ve çekilişle belirlenen bu yöntemde başka yerlerde olduğu gibi hile hurda yok. Üç bisiklet veriyoruz, ama paylaşmayı da öğrenmeniz lazım. Paylaşmak çok güzeldir, bisikletinizi arkadaşlarınızla paylaşın. Paylaşıldıkça çoğalır, güzelleşir her şey.” diye konuştu.

IMG_0928

Çok amaçlı platform kurularak interaktif kukla gösterisini bir süre izleyen  Prof. Dr. Mustafa Zengin çocuklarla birlikte dans etti. Kukla Bıcır’ın kitap okuma mesajının ardından kısa bir konuşma yapan okuma araştırmacısı ve eğitimci Ferhat Özen, Başkan’ı sahneye davet ederken, çocukların “Daha önce bizimle kitap okuyan bir başkanımız hiç olmadı” sözlerini iletti. 2 Temmuz Parkının çocuklara verilen en güzel hediye olduğunu ve Okuyan Park’a dönüşmesini sağladığı ve desteklediği için Başkan Zengin’e teşekkür eden Özen, “2 Temmuz Okuyan Parkın bize anlattığı şudur: Bir ülkede kitapları yakarlarsa, insanları da yakarlar. Mürekkebin kuruduğu yerde kan akıyor. Bu nedenle Türkiye’nin aydınlık insanlarını nerde görürseniz alkışlayın. Kitap dostu Aydınlanmacı Başkan Sayın Mustafa Zengin’i de alkışlayın” dedi. Hediye merasiminin ardından vatandaşlar Başkan’la bayramlaşarak, hizmetlerinden dolayı teşekkür ettiler.

IMG_0901

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maltepe Belediyesi Çocuk Korosu

Maltepe Belediyesi Çocuk Korosu yeni seslerini arıyor

2016 yılında kurulan, kazandığı başarı ve aldığı ödüllerle kısa süre içerisinde adından sıkça söz ettiren Maltepe Belediyesi Çoksesli ...