Kurbağalıdere’de bahar temizliği…

2

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Deniz Hizmetleri Müdürlüğü, Kadıköy’deki Kurbağalıdere’de bahar temizliği yapıyor.

İSKİ’den yapılan açıklamaya göre; Kurbağalıdere’nin Taşköprü Caddesi (eski Salı Pazarı) ile deniz arasındaki taban seviyesinin altında kalan bölümündeki temizlik çalışmaları, İBB Deniz Hizmetleri Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleştiriliyor. Bugüne kadar Taşköprü Caddesi ile Recep Peker Caddesi arasında yapılan temizlik çalışmasında yaklaşık 1.700 metreküp, Recep Peker Caddesi ile deniz arasında ise 3.500 metreküp olmak üzere toplam 5.200 metreküp teressübat ve katı atık, dere yatağından uzaklaştırıldı.

Dere’nin Recep Peker Caddesi ile deniz arasında kalan bölümündeki teressübat ve katı atık malzemelerinin temizlik çalışmaları ise devam ediyor. Temizlik çalışmalarının tamamlanmasıyla, dere yatağına atılan katı atıkların yağışlarla birlikte taşınarak, temizlik yapılan bölgede birikmesi sonucu oluşan kötü koku da son bulacak.

İstanbul’da 1 Ocak’tan tarihinden toplam 35.258 metrelik dere kesitinde yapılan temizlik çalışması ile toplam 206.779 metreküp teressübat çıkarıldı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kuzey Ormanları Savunması’ndan 3. köprü eylemi…

Kuzey Ormanları Savunması üyesi bir grup, Sarıyer Uskumruköy’de 3. köprünün bağlantı yollarının geçtiği şantiye önünde köprü inşaatını protesto ...