Kentsel yenileme Kadıköy’ün merkezinde…

Fikirtepe ve sahil semtlerinin ardından kentsel yenileme, Kadıköy’ün merkezi mahallelerinde de başladı. Marka değeri yükselen Kadıköy Belediyesi çevresinde eski yapılar yıkılıyor.

Kentsel dönüşüm süreci hız kazanan Fikirtepe ile birlikte Suadiye ve Erenköy çevrelerinde kentsel yenileme çalışmaları hız kazanmış, cadde ve sokaklar şantiye alanına dönüşmüştü. Değişim, Söğütlüçeşme’nin de kapısını çaldı.

KONTROLLÜ YIKIM…

Kadıköy Belediyesi çevreleri başta olmak üzere Söğütlüçeşme’de bina yıkımları, çevreye zarar verilmemesi için bir hayli kontrollü olarak gerçekleştiriliyor. En üst kattan başlayan yıkım, günlük yaşamı olumsuz etkilememesi için beton sulanarak ve bina üzeri kapatılması ile devam ediyor.

KADIKÖY’ÜN MARKA DEĞERİ YÜKSELİYOR…

İstanbul genelinde emlak odaklarının 1. derecede önemli yatırım alanları arasında ilk sıralarda yer alan Kadıköy’ün her semti, kentsel dönüşüm ve yenileme ile daha da değer kazandı.

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy Belediyesi

Kadıköy Belediyesi’ne Sağlıklı Şehir Planlaması Ödülü

Kadıköy Belediyesi, bu yıl Eğitim Mahallesi’nde hizmete giren “Kemal Sunal Parkı ve Ekolojik Yaşam Merkezi” projesi ile Türkiye ...