Kadıköy’ün utanç günü!..

Prestijin merkezi Kadıköy’ün göbeğinde çöp ev manzarası, görenleri hayrete düşürdü. İki kardeşin metruk tarihi binada biriktirdiği çöpler, vatandaşın şikayeti ile günyüzüne çıktı. Tonlarca atığın şehir dışına çıkarılması için onlarca çöp kamyonu ile birlikte ekipler seferber oldu. Çilek Sokak sakinleri, yaşananları “rezalet” olarak yorumladı.

Ev sahiplerinin “dispozofobi” olarak tanımlanan çöp biriktirme rahatsızlığı olduğunu öne süren Kadıköylüler; “Bu tür sorumsuzluklara neden müdahale edilmiyor? Yetkililer şikayet bekliyorlar. İşte sorun ortada, vatandaşı bu dertten kurtarın. Kadıköy yaşanmaz hale geldi” diyerek, soruna kalıcı çözüm bulunmasını istedi.

BÜYÜK BİR FELAKETTEN DÖNÜLDÜ…

Kadıköy Belediyesi Zabıta ekipleri ve görevlilerin koordinasyonu ile gerçekleşen temizlik çalışmasında, metruk yapıdan çıkarılan mutfak tüpleri hayrete düşürdü. Tonlarca çöpün herhangi bir talihsizlik sonucu yangına dönüşmesi halinde, tüplerin çevreye büyük zarar vermesinin kaçınılmaz olduğuna dikkat çekildi.

KADIKÖY BUNU HAK ETMİYOR…

Kadıköy’ün yaşayan tarihleri arasında değerlendirilen İnci Köprülü, ekiplerin müdahalesini sürdürdüğü dakikalarda Kadıköy Life’a konuştu. Köprülü; “Onyıllar önce iki kardeş, son derece normal bir yaşam sürüyordu. Kadıköy’ün en güzel terliklerini satarlardı, herkes onlardan alışveriş yapardı. Şimdilerde de terlikçilik yapıyorlar, ancak manzara ortada… Nasıl böyle oldu bir türlü anlam veremedim. Bir Kadıköylü olarak çok üzgünüm. Kadıköy’e haksızlıktır bu” mesajı verdi.

KADIKÖY BELEDİYESİ, HAYVAN AMBULANSI GÖNDERDİ…

Koruma amaçlı tentelerle kapatılan tarihi binanın ön cephesindeki çöpler kepçe yardımıyla kontrollü olarak alınabilirken, metruk yapının içerisinde çok sayıda hayvan barındığının tespit edilmesi üzerine Kadıköy Belediyesi yetkilileri hayvan nakil aracını sevk etti.

ESKİ TABELA DUYGULANDIRDI…

Çöplerin bir kısmının kamyonlara yüklenmesinin ardından tarihi binanın ön cephesi göründü. Onyıllar önce Çilek Sokak üzerinde ahşap yapı üzerine takılan “Vişne Sokak” tabelası ilgiyle karşılandı. İki sokağın kesişimindeki yapının çevre koşulları nedeniyle önemli ölçüde zarar gördüğü dikkat çekti.

KADIKÖY’ÜN BİRÇOK MAHALLESİ ATIL DURUMDA…

Çilek Sokak’ın yanı sıra Kadıköy’ün birçok mahallesinde de benzer manzaraların olduğuna dikkat çeken vatandaşlar, yerel yönetimin “Yaşanılabilir Kadıköy” için metruk yapılardaki denetimlerini arttırması gerektiğini vurguladı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Demokrat Parti

Demokrat Parti Kadıköy’den yeni başkana tebrik

31 Mart yerel seçimleri, beraberinde birçok tartışmayı getirerek gerçekleşti. İstanbul’da seçimin ardından yapılan itirazlar sürerken, Kadıköy başta olmak ...