Kadıköy’ün son kamu arazileri satılıyor

Kadıköy'ün son kamu arazileri

Milli Emlak Müdürlüğü’ne ait olan Kadıköy Merdivenköy Mahallesi’ndeki 894 metrekare arsa, Kadıköy Belediyesi’nin bütün taleplerine rağmen satışa çıkarıldı.

Mülkiyeti Milli Emlak Daire Başkanlığı’na ait olan ve Kadıköy Belediyesi’nin “Belediye Hizmet ve Sağlık Tesis Alanı” olarak kullanmak üzere bedelli veya bedelsiz olarak istediği Kadıköy Merdivenköy Mahallesi’ndeki 194 pafta, 955 ada, 95 parsel sayılı 894 metrekare arsa, açık ihale ile satışa çıkarıldı. 19 Nisan’da ihalesi yapılacak olan, http://www.ist-def.gov.tr/ihaleler/ihaleler_satis.php adresinde ihale ilanı verilen arsanın toplam tahmini bedeli ise 5 milyon 811 bin TL olarak belirtiliyor.

KAMU İHTİYACI VE TALEBİ YOK SAYILIYOR…

Kamu ihtiyacı ve talebe rağmen satışa çıkarılan arsa ile ilgili konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu; “Kamu arazilerinin bu şekilde satışa çıkarılması doğru değil. Kadıköy Belediyesi olarak burayı bir bedel karşılığı almaya talip olduk. İki kez bu arsanın bize verilmesi için talepte bulunduk. Birincisine yanıt bile verilmedi. İkincisine ise ‘Biz ihaleye çıkıyoruz, gelin siz de katılın’ dendi. Bir kamu kurumun başka bir kamu kurumuna böyle yaklaşması anlaşılabilir gibi değil. Kamunun ihtiyacı ve talebi gözetilmeden, hatta yok sayılarak böyle bir satış yapılamaz, yapılmamalı. Milli Emlak Daire Başkanlığı’nın bu yanlıştan dönmesini umut ediyoruz. Aksi halde hukuki işlemleri başlatacağız” dedi.

kadikoyun-son-kamu-arazileri-satiliyor (1)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maltepe’de gürültüye son

Maltepe’de gürültüye son

Maltepe Belediyesi, ilçede eğlence mekânlarından kaynaklı gürültüye son verilmesi için düğmeye bastı. Bu kapsamda ilçedeki eğlence mekânlarının işletmecileriyle ...