Kadıköy’ün kedileri üşümeyecek!..

Sokak hayvanları için birçok sosyal sorumluluk projesine imza atan Kadıköy, hayvanseverleri 7 Şubat Pazar günü iki farklı etkinliğe çağırıyor.

İlk etkinlik, Kedici Dergisi’nin artık geleneksel hale gelen ve bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan “Sokak Kedisi Şenliği”. Kadıköy Belediyesi’nin desteğiyle Pazar günü saat 14.00’de Yoğurtçu Parkı’nda gerçekleşecek olan etkinliğe tüm hayvanseverlerin katılımı bekleniyor. Oluşturulacak “Kedi Evi Yapım Atölyesi”nde çok miktarda kedi evi yapılması, sonrasında hayvanseverlerin bu evleri kendi semtlerindeki uygun yerlere yerleştirmeleri amaçlanıyor.

ÇOCUKLARIN ÇİZDİĞİ RESİMLER KEDİ EVLERİNİ SÜSLEYECEK…

Kış aylarında sokakta yaşam mücadelesi veren kedilerin soğuk ve yağmurdan korunmalarını sağlayacak birer barınak yapmak amacıyla düzenlenen etkinlik kapsamında katılımcılara dağıtılacak kedi mamaları ve mama kaplarının, kedi evleri ile birlikte sokak kedilerine götürülmesi sağlanacak. Ayrıca şenliğe katılan çocuklar için hazırlanacak Kedi Resmi Çizim Atölyesi’nde çocukların çizdiği kedi resimleri, yapılacak kedi evlerinin üstünü ve derginin sayfalarını süsleyecek.

SOKAK HAYVANLARI İÇİN ÇALACAKLAR…

Aynı günün akşamı saat 20.00’de ise, Kadıköy’ün gözde mekânlarından Dorock XL’da sanatçılar sokak hayvanları için çalacak. Geçen yıl da gerçekleştirilen “Sokak Hayvanları İçin Çalıyoruz” etkinliğinde Sarp, Bertuğ Cemil (Kurtalan Ekspres), Flört Grubu üyesi Ozan Kotra, Saze, Dikey, Ece Dorsay, Özge Kutucularoglu, Levent Özer, Birileri, Deniz Sipahi, Ödül ve Şallıel Brothers sahne alacak. Toplanan yardımlar, Tekirdağ Melek Gönüllüleri Barınağı’na bağışlanacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

KADFEST Uluslararası Kadıköy Festivali

KADFEST Uluslararası Kadıköy Festivali sinema günleri ile başlıyor

KADFEST heyecanı başlıyor. Kadıköy Belediyesi, Kadıköy’ün ilk uluslararası festivali “KADFEST Uluslararası Kadıköy Festivali”ni hayata geçiriyor. Festival, geniş yelpazedeki ...