Kadıköylü yazarlar öğrencilerle buluştu…

1

İstanbul Kadıköy Lisesi’nin “Geleneksel Kültür Sanat Etkinlikleri”nin bahar dönemi görkemli bir açılışla yapıldı. Çoğunluğu Kadıköy’de oturan ve çeşitli etkinliklerde rastladığımız yazarlar, şairler ve ressamlar, İstanbul Kadıköy Lisesi’nde öğrencilerle buluştu.

İstanbul Kadıköy Lisesi etkinliklerinde fotoğraf, resim ve karikatür sergileri de yer aldı. Sema Ündeğer karikatürleriyle, Nusret Karaca Haliç fotoğraflarıyla, lise öğrencileri ise resimleriyle etkinlikte yer alırken; İstanbul Kadıköy Lisesi öğrencileri de bir müzik dinletisi sundu.

İstanbul fotoğrafları ve okul etkinlikleri tanıtım slaytı da, etkinliklere görsel bir katkı sağladı. Etkinliğe, öğretmenleri rehberliğinde Kadıköy Kız Teknik Lisesi öğrencileri de ilgi gösterdi.

Okul Müdürü Ahmet Figankaplan’ın açılış konuşmasını yaptığı etkinlikte, sunuculuğu okulun Edebiyat öğretmenlerinden Bilge Bordanacı üstlendi.

5

Konuk yazarların şiirlerinin yer aldığı bu öğrenci-yazar buluşması, yazarların imzaları ile sona ererken; Kütüphanecilik Kulübü Başkanı Aydan Kartaltepe, okul kütüphanesine 11. sınıfların katkısıyla çok sayıda kitap kazandırdıklarını, bu kitapların da bir bölümünün yazarların okula armağanı olduğunu belirtti.

Etkinliğe katkı sağlayan Basın-Yayın Kulübü’nün konukları arasında yer alan yazarlar:

M. Tanju Akerman, Nurullah Can, Süleyman Dama, Hikmet Kurter, Erdoğan Temiz, Ezgi Ertem, Emine Ertem, İnci Aydın, Ahmet Oker, Melahat Babalık, Tansu Bele, M. Okan Baba, Hüseyin Kocatürk, Mürsel Üstün, Yılmaz Ayyıldız, Servet Çolak, Abuzer Çolak, Niyazi Yaşar, Ali Karagöz, Emine Erbaş, Ahmet Saraçoğlu, Tanseli Polikar, Türkay Korkmaz, Ahmet Miskioğlu, Elçibey, Celal Güner…

2

3

4

(Fotoğraflar: Gülnaz Dilek & Simay Gencer)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Osman Erbil

Osman Erbil’den Konut-İş Sendikası’na ziyaret

Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, çalışanların temsilcileriyle görüşmelere devam ediyor. Erbil, Konut-İş Sendikası Genel Başkanı ...