Kadıköy Meydanı’nda “PKK ve Apo” sloganları…

Selahattin Demirtaş’ın Kadıköy mitingi, Rıhtım İskele Meydanı’nda gerçekleşti. İstanbul genelinden araçların kaldırıldığı mitingde Abdullah Öcalan lehine slogan atan gruplar, Kadıköy sokaklarında PKK marşı okudu. Emniyet güçleri, olası gerginliklere karşı yoğun güvenlik önlemi aldı. Halitağa Caddesi’nde ise, bir grup vatandaş arasında “CHP neden miting yapmıyor” tartışması yaşandı.

Kadıköy Life, Pazar gününde Kadıköy’ün nabzını tuttu. Mesai haftası öncesi son tatil gününde Kadıköylülerin çoğunlukla ilçe dışına çıktığı görülürken, Rıhtım Meydanı’nda hareketli saatler yaşandı. İstanbul’un çeşitli ilçelerinden Cumhurbaşkanı adayları Demirtaş’ı desteklemek için Kadıköy Meydanı’na toplu taşıma araçları ile gelen partililer, Öcalan bayrakları ve flamaları açtı. Meydan geneli demir parmaklıklar ile çevrilirken, mitingin başladığı saat 16.00’da alanın tamamının dolmadığı görüldü.

KADIKÖY’DE PKK MARŞI…

Altıyol’da yetişkinler, kadın ve gençlerden oluşan bir grup, Kadıköylülerin şaşkın bakışları eşliğinde PKK marşı okudu, sloganlar attı. Demirtaş, konuşmasında Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin adil olmadığını öne sürerek süreci eleştirirken, miting olaysız bir şekilde sona erdi.

“CHP NEDEN MİTİNG YAPMIYOR” TARTIŞMASI…

HDP Eşbaşkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş’ın konuşmasının sona ermesinin ardından, Halitağa Caddesi’nde vatandaşlar arasında kısa süreli tartışma yaşandı. “Partiler meydanda, CHP neden Cumhurbaşkanlığı mitingi yapmıyor” tartışması kısa sürede büyüyünce, çevre sakinleri müdahale etmek zorunda kaldı. Tartışma, yine vatandaşların yardımıyla kavgaya dönüşmeden engellendi.

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Plak Günleri

Kadıköy’de Plak Günleri

Kadıköy Belediyesi’nin üçüncü kez düzenlediği Kadıköy Plak Günleri’nde plaklar, bu yıl Türk müziğinin en önemli seslerinden biri olan ...