Kadıköy Meydanı’nda düzenleme çalışmaları başladı

1

Son dört yıldan bu yana savaş alanı görüntüsünde olan Kadıköy Meydanı’nda, düzenleme çalışmalarına büyük bir hızla başlandı.

Metro’nun bağlantı hatları nedeniyle 2008 yılından beri sürmekte olan çalışmalar, Kadıköylüler tarafından büyük şikâyet konusuydu. Altyapı çalışmalarının tamamlanması üzerine üstyapı düzenleme çalışmalarına başlayan ekipler, geceli gündüzlü çalışarak Kadıköy Meydanı’nı yeni yüzüne kavuşturmaya çalışıyorlar.

Meydan yayalaştırılacak…

Kadıköy-Kartal Metrosu’nun işletmeye açılmasıyla birlikte yayalaştırılacak olan Kadıköy Meydanı, yepyeni bir görünüme kavuşacak. Rıhtım Caddesi, Haldun Taner Tiyatrosu’ndan itibaren araç trafiğine kapatılacak ve Kadıköy İstasyonu’nun bulunduğu bölge yayaların kullanımında olacak.

2

60.000 m2 büyüklüğünde yayalaştırılmış bir meydan olacak…

Otobüs ve dolmuş durakları olarak kullanılan alanların da yayalaştırma bölgesine katılması ile İstanbul, 60.000 m2 büyüklüğünde yaylaştırılmış bir meydana kavuşacak.

Meydanın yayalaştırılmasından sonra, Kadıköy Metro İstasyonu’nu kullanan yolcular araç trafiğine maruz kalmadan deniz iskelelerine, dolmuş ve taksi duraklarına ve 760 araç kapasiteli İSPARK otoparkına rahatça erişebilecek.

Yayalaştırma projesine başlanmadan önce, Albay Faik Sözdener Caddesi iki şerit gidiş ve iki şerit geliş çalışacak şekilde yeniden düzenlenecek. Meydanın batı tarafında dolmuş ve taksiler için duraklar yapılacak. Ayrıca, Albay Faik Sözdener Caddesi üzerinde ve Haldun Taner Tiyatrosu’nun önünde indi bindi cepleri yapılacak.

3

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Pendik gürültü kirliliği ile mücadele ediyor

Pendik gürültü kirliliği ile mücadele ediyor

Pendik’te gürültü kirliliği ile mücadele başlatıldı. Dumlupınar Mahallesi ve Orta Mahalle’de hurda ve dönüşüm malzeme toplayıcılarının taşıtlarındaki megafonlarla ...