Kadıköy Lisesi’nden bir birincilik daha

Kadıköy Lisesi

Geçtiğimiz süreçte AREL Koleji tarafından düzenlenen Yabancı Dil Hikaye Yarışması’nda İstanbul Birincisi olarak göğsümüzü kabartan İstanbul Kadıköy Lisesi öğrencilerinden Yeliz Özcan, bu kez Kadıköy’e ve okuluna Türkiye Birinciliği gururunu tattırdı.

“Bir hayal kuralım, bir çeviri yapalım” ana başlığı altında Çankaya Üniversitesi’nin düzenlediği “21. Yüzyılda Genç Olmak – Yaratıcı Yazın ve Çeviri Yarışması”nın 7.’si gerçekleştirildi. Türkiye’nin her tarafından 600’e yakın çalışmanın gönderildiği geniş katılımlı yarışmanın “Yabancı Dil Deneme” dalında İstanbul Kadıköy Lisesi 11-H sınıfı öğrencisi Yeliz Özcan, Kadıköy’e Türkiye Birinciliği ile döndü.

Kadıköy Lisesi

KADIKÖY LİSESİ VE ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLE DOYMUYOR…

Yarışmaya İngilizce Öğretmeni Tuba Kurt’un danışmanlığıyla katılan liseli genç, ödül törenine ailesiyle katılmanın hazzını yaşadı. Yeliz Özcan, tören sonrası okulun Basın Yayın ve İletişim Kulübü’ne fotoğraflarıyla destek sağlayan sınıf arkadaşı İlayda Genç’e yarışmayla ilgili duygularını şöyle aktardı:

YAZMAYA TEŞVİK EDİLMEK BENİ DAHA DA TETİKLİYOR…

“Bu sene başta Tuba öğretmenimin katkısı ve başarımla gururlanan, desteklerini esirgemeyen, sanatın içinde olan bazı öğretmenlerimin motivasyonu ile peş peşe ödüller alıyorum. Bu beni ilerisi için cesaretlendiriyor, daha da yazmaya teşvik ediyor. İngiliz dili ve edebiyatına ilgim biraz daha fazla, bunun yanında yarışmaların içinde yer alarak karşılaştığım bu sonuçlar beni nereye götürür bilemem. Fakat ailemin yazma konusunda beni teşvik etmesi, okulda da bunları ortaya çıkarma şansımın ve olanağımın olması, beni daha da tetikliyor.”

Kadıköy Lisesi

MUTLUYUM, GURURLUYUM…

İngilizce Öğretmeni Tuba Kurt ise; “Öğrencimin yeteneğinin farkında olmam, çalışmalarını yakından izlemem, ayrıca onun ders öğretmeni olmam beklentilerimi yüksek tutmuştu. Yanılmamışım, mutlu ve gururluyum.” sözleriyle duygularını dile getirdi.

KADIKÖY’E DE BU YAKIŞIR!..

Ne diyelim! Kadıköy’de bu başarılara, yetenekli gençlerimiz alıştırdı bizi. Elbette beklentimiz yüksek olacak. Kadıköy’e de bu yakışır!..

kadikoy-lisesinden-bir-birincilik-daha (3)

Fotoğraflar: İlayda Genç – Raci Özcan

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

KADFEST Uluslararası Kadıköy Festivali

KADFEST Uluslararası Kadıköy Festivali sinema günleri ile başlıyor

KADFEST heyecanı başlıyor. Kadıköy Belediyesi, Kadıköy’ün ilk uluslararası festivali “KADFEST Uluslararası Kadıköy Festivali”ni hayata geçiriyor. Festival, geniş yelpazedeki ...