Kadıköy Belediye Meclisi’nde Temmuz toplantıları…

Kadıköy Belediye Meclisi’nin Temmuz Ayı toplantıları başladı. Kadıköy Belediyesi’nin 5 yılda bir hazırlanan ve kentin yönetimine dair yol haritasının belirlendiği stratejik plan çalışmalarını “Gençlik Çalıştayı” adı altında başlatması da gündem maddesi olarak meclis üyelerinin önüne geldi.

Belediye yetkilileri, bu konuyu Belediye Meclisi’nde gündeme getirerek tartışmaya açtı. Bu gündem maddesiyle ilgili söz alan Ak Parti Grup Başkan Vekili Ömer Şahan, şunları ifade etti:

“Belediyemizin 6 ay içerisinde hazırlaması gerekli olan stratejik planla ilgili çalışmaların yapıldığını bizler de sosyal medyadan takip ediyoruz. Gençlerle birlikte yapılan bu çalışmalarda, gençlerin Kadıköy’ün geleceğiyle ilgili görüşlerinin alınması güzel bir düşünce…

BİRLİKTE BİR ÇALIŞMA YAPALIM…

Ancak, Kadıköy Belediye Meclisi’nin yapacağı beş yıllık planlar bu ayki toplantının gündeminde yok. Önümüzdeki Ağustos ayında da meclis tatile girecek. Eylül ayında da muhtemelen stratejik plan önümüze gelecek. Bizim içerisinde fikrimizin, görüşümüzün ve herhangi projemizin olmadığı bir stratejik plan hakkında kabul oyu vermemiz çok doğru olmaz. Eğer mesele üzüm yemekse, bağcıyı dövmek değilse, Kadıköy’ümüze birlikte bir şeyler yapmaksa, birlikte bir çalışma yapalım. Biz de görüşlerimizi söyleyebilelim ve bu stratejik planla ilgili düşüncelerimizi beyan edebilelim.

PROJELERİMİZ KADIKÖY’E BİR ŞEYLER KAZANDIRACAKTIR…

Sonuçta biz de Kadıköy’de onbinlerce seçmenin iradesiyle gelmiş, sizlerin meclis üyesi arkadaşlarınızız. Biz de Kadıköy’ün sorunlarını biliyoruz. Bizim de Kadıköy’ün sorunlarıyla ilgili ürettiğimiz projelerimiz var. Projelerimiz mutlaka Kadıköy’e bir şeyler kazandıracaktır. Ben, belediye başkanımız ve stratejik planı hazırlayan arkadaşlarımızın bizi dikkate almasını temenni ediyorum.”

BAŞKAN NUHOĞLU: “AYRIM YAPMADIK…”

Stratejik plan üzerinde görüş beyan eden Ak Parti Gurup Başkan Vekili Ömer Şahan’a cevap veren Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu; “Stratejik planla ilgili AK Partili gençler bizi aradılar, ‘Katılabilir miyiz’ diye… Biz de katılabilirsiniz dedik ve kendilerini davet ettik. Bu toplantıya çağırılanlar içinde siyasi parti ayrımı gözetilmedi. Önümüzdeki Cumartesi-Pazar çalışmalar devam edecek, isterseniz siz de katılabilirsiniz. Biz burada geniş katılım sağlamaya çalışıyoruz. Ayrıca yapılan bu çalışma, belediye meclisine gelecek ve burada görüşülecek, fakat toplantılara katılırsanız iyi olur. Bizdeki meclis üyesi arkadaşlara da söylüyorum, toplantılara siz de katılabilirsiniz” şeklinde konuştu.

ÖMER ŞAHAN: “KADIKÖY’E KATKI SUNACAK PROJELERİMİZ VAR…”

Yanlış anlaşıldığını ifade ederek tekrar söz alan Ömer Şahan; “Mesele buraya katılmak değil. Biz o toplantılara katılacağız, bunda bir sıkıntı yok. Esas mesele, Kadıköy Belediye Meclis Üyeleri’nin bir masanın etrafına toplanıp, bununla alakalı görüşlerini beyan edeceği bir ortamın oluşmuş olmasıdır. Kadıköy’e katkı verecek projelerimizi anlatacak bir ortamın bize sağlanmasını istiyoruz” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kartal Belediye Başkanı

CHP Milletvekilleri Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i Ziyaret Etti

CHP milletvekilleri mazbatasını almasının ardından Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’e tebrik ziyaretinde bulundu. İstanbul Milletvekili ve CHP Parti ...