İzocam Tekiz ürünleriyle fark yaratıyor…

İzocam Tekiz ürünleri, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) uygunluğu ile çatı ve dış cephe yalıtımında etkili çözümler sunuyor. Hızlı montaj ihtiyacı bulunan yapılarda özellikle tercih edilen Tekiz ürünleri; yüksek yangın, ısı ve ses yalıtımında fark yaratıyor.

İZOCAM ÜRÜNLERİ FARKINI ORTAYA KOYUYOR…

Yalıtımın önemine her fırsatta değinen İzocam, çatı ve dış cephe yalıtımı ile yüksek oranda enerji tasarrufu sağlanabileceğini vurguluyor. Çatı ve binalarda yapılacak yalıtım uygulamalarıyla enerji harcamalarında yüzde 50’den fazla tasarruf sağlanıyor ve doğru malzeme seçimiyle de yangın güvenliği artırılıyor. İzocam, yalıtım malzemelerinin güvenilir ve uzman niteliğine sahip firmalardan temin edilmesinin yanı sıra, yalıtımın işinin ehli uygulayıcılar tarafından yapılması gerektiğini belirtiyor. İzocam Tekiz markalı ürünler, sağladıkları etkili çözümler ile farkını ortaya koyuyor.

İZOCAM TEKİZ’DEN GENİŞ AÇIKLIKLARA İDEAL ÇÖZÜM…

İzocam, Tekiz Tesisleri’nde TSE kriterlerine uygun taşyünü ve poliüretan yalıtımlı paneller üretiyor. Formlandırılmış iki metal arasında yalıtım çekirdeği bulunan yalıtımlı paneller; ısı, ses ve yangın yalıtımı ihtiyacı bulunan çatı ve cephelerde kullanılıyor. Özellikle hızlı montaj ihtiyacı bulunan yapılarda etkili olan paneller, geniş açıklıkların örtülmesinde de ideal bir çözüm sunuyor.

YANGINA DAYANIKLI KOMPOZİT BİR SİSTEM…

2013 yılında Gebkim/Gebze tesislerinde 4 milyon metrekare kapasiteli yeni panel hattını kuran İzocam’ın Tekiz çatı ve cephe sistemleri bünyesinde kaset sistem profili, dalgalı trapez, çatı trapezi, cephe trapezleri, membranlı fibro panel, kombi panel, metal kiremit, soğuk depo paneli gibi ürünler bulunuyor. Yüksek yangın güvenliği istenilen yapılarda veya yanıcı, parlayıcı maddelerin depolandığı yerlerde tercih edilen İzocam Tekiz taşyünü yalıtımlı paneller, kesintisiz üretim kullanılarak üretiliyor. Metal dış kabuk ve yalıtım dolgu olarak kullanılan “A” yanmazlık sınıfındaki taşyünü tabakası sayesinde, yangına dayanıklı kompozit bir sistem elde ediliyor.

YÜKSEK SES VE ISI YALITIMI..

Yangın emniyetinin yanı sıra yüksek ses ve ısı yalıtımı da sağlayan paneller, çevreye zararlı madde içermiyor. Mineral yün yalıtımlı her iki yüzü metal olan çatı panelleri, eğimi yüzde 7’den yüksek çatılara uygulanıyor. Daha düşük eğimli ya da düz çatılarda ise İzocam Tekiz Kombi Panel ya da Fibro Panel, su yalıtım membranı ile birlikte güvenilir çatı örtüsü teşkil ediyor. Pazara yeni sunulan taşyünlü fibro panel ürünü, özellikle yüksek derecede yangın hassasiyeti duyulan ve üst membran tabakası altında da poliüretan katman istenmeyen yanmaz taşyünü dolgulu panel özelliğiyle yüksek yangın dayanımı sağlıyor.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Aydos Ormanı

Aydos Ormanı’nda temizlik seferberliği

Aydos Ormanı için temizlik seferberliği başlatıldı. Kartal Belediyesi Çevre Müdürlüğü ile Kartal Cem Evi işbirliği ile 27 Temmuz ...