İzocam bayileri “Kutup Yıldızı” toplantısında buluştu…

1

İzocam’ın her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği bayi toplantısının onikincisi, 8-11 Mart 2012 tarihleri arasında Kıbrıs Cratos Premium Otel’de düzenlendi. 12. Uluslararası Bayi Toplantısı’na, yurtiçinden 95 ve yurtdışından 19 olmak üzere, toplam 114 bayi katıldı.

Toplantı bu yıl, İzocam’ın sektöründeki öncü ve rehber konumunu simgeleyen “Kutup Yıldızı” başlığı ile gerçekleştirildi. Toplantının konsepti; üretim tesisleri, ürün ve hizmet kalitesi ile sektöründe lider bir konumda bulunan İzocam’ın, Kutup Yıldızı gibi sadece kendini değil, bütün çevresini geliştiriyor olmasından yola çıkılarak belirlendi.

İzocam bayilerinin ve çalışanlarının katılımıyla, Lefkoşa’da “Grand Prix’12 Yarışları” gerçekleştirildi. Keyifli anlar ve kıyasıya mücadelenin yaşandığı yarışların sonunda, en iyi zamanlamayı yapan ilk 3 kişi ve en başarılı takım ödüllendirildi. Kazananlara kupa ve madalyaları, gerçekleştirilen ödül töreninde İzocam Genel Müdürü A. Nuri Bulut tarafından verildi. Aynı günün akşamı Girne’deki Tarihi Bellapais Manastırı’nda “Yıldızların Altında” gecesinde bir araya gelindi. Herkesin siyah giydiği gecede, manastırın bahçesinde hoş bir atmosferde güzel bir gece geçirildi.

İzocam’ın 2011 yılı iş sonuçlarının değerlendirildiği ve 2012 hedeflerinin ele alındığı toplantının açılışını, İzocam Genel Müdürü A. Nuri Bulut gerçekleştirdi. Bulut’un toplantıyla ilgili bilgi verdiği açılış konuşmasının ardından, İzocam Yönetim Kurulu Üyesi ve Alghanim Finansal Başkanı Mark Schmitz bir konuşma yaptı. Konuşmasına Alghanim Industries şirketinin kuruluşu, faaliyetleri ve markalarıyla ilgili bilgi vererek başlayan Schmitz; Körfez ülkeleri bölgesinde “En Yenilikçi 25 Şirket”ten birisi seçilerek ödül aldıklarını söyledi. Schmitz, aynı zamanda “Hayranlık Uyandıran 50 Şirket” arasında yer aldıklarını, hızla büyüdüklerini ve yıllık büyüme oranlarının yüzde 12 olduğunu belirtti.

2

Nuri Bulut ise, konuşmasında İzocam’ın davranış ve çalışma ilkelerinden söz ettikten sonra, dünya ve Türkiye ekonomisiyle ilgili genel bilgi verdi. İzocam’ın 2011-2012 yatırımlarından söz eden Bulut, 17 Haziran 2011’de GEBKİM Foamboard Tesisi’nin açılışının gerçekleştirildiğini, 1 Kasım 2011 itibarıyla da Tarsus Foamboard Tesisi’nde üretime başlandığını belirtti. Bulut, ayrıca bu yıl içinde Tekiz’de yeni bir hattın hizmet vermeye başlayacağını ve 2013’te yeni kauçuk hattını kurarak, kapasiteyi iki katına çıkartmayı hedeflediklerini ifade etti.

2010 yılında yatırımlara başladıklarını söyleyen Bulut; “2013 sonunda toplam 80 milyon TL’lik yatırım yapmış olacağız. Sadece bu yıl 30 milyon TL yatırım yapıyoruz. Bunu hep birlikte başaracağımıza inanıyorum” dedi. Bulut, konuşmasında İzocam’ın 2011’de 304 milyon TL brüt satışa ulaşarak yüzde 14,3 büyüdüğünü ve 34,6 milyon net dönem kârı elde ettikleri bilgisini verdi. Bulut ayrıca, 2012 yılında 325 milyon TL brüt ciro, 35 milyon dolar ihracat ve yüzde 7 büyüme hedeflediklerini de ifade etti.

Toplantıya konuk konuşmacı olarak gazeteci, karikatürist, senarist, yönetmen ve sunucu kişiliğiyle tanınan Gani Müjde katıldı. “Gülmesini Bilmeyen Dükkan Açmasın” başlıklı esprili bir sunum gerçekleştiren Müjde, sunumuna İzocam ile ilgili izlenimlerini paylaşarak başladı. Müjde; “İzocam, gerçekten müthiş bir marka. Türkiye’de neredeyse ürüne adını verdi. Bu, çok zor bir iştir. ‘Sağolasın İzocam’ sloganlı reklamıyla hayatımıza girdi ve çok önemli bir marka oldu. Aslında ben de İzocamcıyım” dedi. İzocam ailesinin mucizeler yarattığını belirten Müjde, İzocam’ın yalıtımı bilmeyen bir kitleye yıllarca yalıtımı anlattığını ve artık Türkiye’de büyük bir kitlenin İzocam’ı ve yalıtımı öğrendiğini dile getirdi.

Toplantının son akşamı düzenlenen kokteylin ardından, Gala Yemeği ve Ödül Töreni gerçekleştirildi. Galada, 2011 yılının en yüksek ciroya ulaşan bayileri ödüllendirildi. Törende 9 farklı kategoride 25 bayi ödül aldı. Ödül töreninin ardından bayiler ve eşleri, ünlü sanatçı Sibel Tüzün’ün “Kabare Show”u ile eğlendiler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kuzey Ormanları Savunması’ndan 3. köprü eylemi…

Kuzey Ormanları Savunması üyesi bir grup, Sarıyer Uskumruköy’de 3. köprünün bağlantı yollarının geçtiği şantiye önünde köprü inşaatını protesto ...