Irmak Okulları’nda muhteşem oyuncak bienali

Irmak Okulları

Sosyal ve kültürel etkinlikleriyle sık sık adından söz ettiren Özel Irmak Okulları, 4. Irmak Bienali ile çocukları ve gençleri mutluluğa boğdu. “Oyun ve Oyuncaklar” temalı dev etkinlik, hayli renkli görüntülere sahne oldu.

Kendi tasarladıkları oyuncakları günlerdir heyecanla hazırlayan miniklerin coşkusu, okul koridorlarında adeta festivale dönüştü. Veliler ve öğretmenlerin de katılımıyla bienal, yetişkinlere tadına doyulmaz anlar yaşatmaya devam ediyor.

Irmak Okulları

OYUNLAR SANATA DÖNÜŞTÜ…

Dünden bugüne yerli ve yabancı oyunlar, çocuklar tarafından maketlerle tasarlandı. Her öğrenci kendi oyununu diğer arkadaşlarına oynattı, oyun paylaşımı gerçekleştirildi. Birçok atık eşya ve madde, öğrencilerin çabaları ile çizgi film kahramanlarına, maketlere ve bebeklere dönüştürüldü. Diğer yandan, geleneksel Türk oyunları da büyük ilgi gördü. Sergiyi merak ve heyecanla gezenler arasında, okulun Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Arıoğlu ve Kurumlar Koordinatörü Nazan Fettahoğlu da vardı.

irmak-okullari-4 (36)

IRMAK OKULLARI KÜLTÜR MERKEZİ’NDE KONSER COŞKUSU…

Özel Irmak Okulları Öğretmenler Orkestrası ve Ortaokul Klasik Müzik Orkestrası, oyuncaklarla iç içe eğlencenin ortasında konser ziyafeti verdi. Çocuk şarkılarının yankılandığı Irmak Okulları Kültür Merkezi’nde Barış Manço parçaları, öğrencilerin favorisiydi. 4 yıl boyunca her sene farklı bir bienal temasını yaşama fırsatı bulan Ada Öztürk de, kürsüde duygu ve düşüncelerini dile getiren isimler arasındaydı. Başarılı öğrencilerin eserleri, önümüzdeki süreçte Sabiha Gökçen Havalimanı’nın sergi salonunda sergilenecek. Diğer yandan Caddebostan sahilinde Adalar manzaralı okul, misafirlerine coşku dolu etkinliklerde İstanbul’un eşsiz doğasını da sunmaya devam ediyor.

Irmak Okulları

irmak-okullari-4 (27)

irmak-okullari-4 (1)

Irmak Okulları

irmak-okullari-4 (3)

irmak-okullari-4 (4)

irmak-okullari-4 (5)

irmak-okullari-4 (6)

Irmak Okulları

Irmak Okulları

irmak-okullari-4 (12)

irmak-okullari-4 (9)

irmak-okullari-4 (7)

irmak-okullari-4 (18)

irmak-okullari-4 (8)

irmak-okullari-4 (13)

irmak-okullari-4 (17)

Irmak Okulları

Irmak Okulları

Irmak Okulları

Irmak Okulları

Irmak Okulları

Irmak Okulları

Irmak Okulları

irmak-okullari-4 (29)

irmak-okullari-4 (31)

irmak-okullari-4 (33)

irmak-okullari-4 (32)

irmak-okullari-4 (35)

irmak-okullari-4 (34)

irmak-okullari-4 (39)

irmak-okullari-4 (40)

irmak-okullari-4 (38)

irmak-okullari-4 (42)

Irmak Okulları

Irmak Okulları

Irmak Okulları

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Adalar Kültür Derneği Film Gösterimleri

Adalar Kültür Derneği’nde söyleşili Türk filmleri gösterimleri

Adalar Kültür Derneği’nin bahçesinde yıllardır devam eden film gösterimlerinin Türk filmi seçkisi ilk kez bu yıl 13 Ağustos’ta ...