İETT’den ilginç ve nostaljik bir yarışma…

İETT, ilginç bir yarışmayla nostaljik ve modern İstanbul’u buluşturmaya hazırlanıyor.

Düzenlenen fotoğraf yarışması ile İstiklal Caddesi’ndeki nostaljik tramvay, geçmişle bugün arasında bir köprü olacak. İETT’nin kurulduğu 1871 yılından itibaren İstanbul’un simgelerinden biri olan nostaljik tramvayın geçirdiği değişimler, İstiklal Caddesi’nin dünü ve bugünü, çekilen fotoğraflarla günyüzüne çıkacak.

Fotoğrafçılardan www.tanidikmigeldi.com web sitesinde ve afişlerinde yer alan ya da kendi arşivlerinde olan fotoğraflardaki yerlerin şimdiki durumlarını çekmeleri veya fotoğrafta yer alan kişilerle aynı pozu vererek, nostaljik fotoğrafları yeniden canlandırmaları isteniyor. İstanbul’un son yüzyılda geçirdiği değişimlerin kayda düşüleceği yarışma, bir görsel bellek oluşturmayı hedefliyor. Amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçıların katılabileceği yarışmada, katılım şartları web sitesinde yer alıyor.

Her hafta www.tanidikmigeldi.com web sitesi üzerinden yapılacak oylamada en yüksek oyu alan çalışma, kuruma ait toplu ulaşım araçlarındaki ve istasyonlarındaki LCD ekranlarında ve resmi sitede yayınlanacak. Haftanın kazananına, özel olarak yaptırılan nostaljik tramvay rölyefi hediye edilecek. Yarışma, 12 Eylül tarihinde sona erecek. Sonuçlar ise 15 Eylül tarihinde açıklanacak.

Sekiz hafta sonunda en çok beğeni alan çalışmanın sahibine iPad hediye edilecek. Projede yer alan eserler, Cer Atölyesi’nde 06 Ekim’de düzenlenecek sergide ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

2018 Faaliyet Raporu

Maltepe’de 2018 Faaliyet Raporu Kabul Edildi

Maltepe Belediyesi’nin 2018 yılı faaliyet raporu, Maltepe Belediye Meclisi’nde görüşülerek oy çokluğuyla kabul edildi. Belediye Başkan Ali Kılıç, ...