hazır ofis

Hazır ofislerin yeni gözdesi Anadolu Yakası

Son yıllarda, İstanbul’daki yeni planlama kararları ve altyapı yatırımları sayesinde iş dünyasının da gözü Anadolu Yakası’na çevrildi. Yeni gelişmeler, hazır ofis alanlarının kentteki dağılımında da farklılaşmayı getirdi. Bugün kentteki toplam 65 bin metrekarelik hazır ofis alanının, kentin iki yakasına yarı yarıya dağıldığı görülüyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Plaza Cubes kurucularından Süleyman Çoruh; “5 yıl önce örneğin Ataşehir bölgesinde hazır ofis alanları sıfır iken, bugün bölgede 5.300 metrekare civarında kullanıma hazır alan bulunuyor. Bir yandan Avrupa Yakası’ndaki yatırımlar özellikle Kağıthane-Cendere bölgesinde artarak sürüyor. Ancak Ümraniye, Altunizade ve Kavacık bölgelerindeki gelişmeler de göz önüne alındığında, metrekare anlamında iki yaka arasında dengenin sağlanmış olduğunu görüyoruz” dedi.

hazir-ofislerin-yeni-gozdesi-anadolu-yakasi (1)

ATAŞEHİR’DE FİYATLAR LEVENT’İ YAKALADI…

Çoruh, Anadolu Yakası’nın fiyat anlamında Avrupa’yı geçebileceğini belirtiyor: “Anadolu Yakası’nda Ataşehir bölgesi, fiyat anlamında metrekare başına 28-30 dolarlık kira maliyeti ile neredeyse 28-45 dolar arasında değişen Levent’i yakaladı. Metrekare başına 20 dolar maliyet ile Ümraniye ise, 17-32 dolar aralığındaki Maslak’a yaklaşıyor. Fiyatlar, plazaların daha yeni ya da eski olmasına göre değişiklik gösteriyor. Bu doğrultuda, Avrupa Yakası’nın doygunluğa ulaşması ve yapı stokunun eskimesine karşılık, Anadolu Yakası’nda yeni yatırımların ve talep artışının devam edeceğini göz önünde bulundurursak, orta vadede Anadolu Yakası’ndaki metrekare maliyetlerinin Avrupa’yı geçeceği sonucuna varabiliriz.”

İSTANBUL FİNANS MERKEZİ, ANADOLU YAKASI’NI CANLANDIRDI…

Yeni gelişme bölgelerindeki dinamikleri değerlendiren Süleyman Çoruh; “İstanbul’da trafik probleminin ciddi boyutlara ulaşması ile beyaz yakalılar, evlerine yakın lokasyonlarda çalışma ihtiyacı duymaya başladı. Ataşehir, aslen bir konut alanı olarak planlanmıştı. Fakat, İstanbul Finans Merkezi kararının açıklanmasıyla iş dünyasını ve yatırımları son derece hızlı bir şekilde kendine çekmeye başladı. Metro hattının hizmete girmesi de erişilebilirliği artırarak, bu alanlar için çekici unsur oluşturdu” dedi.

PLAZA CUBES, ANADOLU YAKASI’NA 10 BİN METREKARE YATIRIM YAPACAK…

Plaza Cubes da Ümraniye Akkom Office Park ve Ataşehir Palladium Tower’da açtığı lokasyonları ile Anadolu Yakası’na yatırım yapmaya başladı. Firma, bu alandaki metrekare sayılarını artırmayı sürdürecek ve 5 yıl içerisinde Anadolu Yakası’nda 10 bin metrekare daha hazır ofis alanını hayata geçirecek.

hazir-ofislerin-yeni-gozdesi-anadolu-yakasi (3)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Obeziteyle mücadele

Ümraniye obeziteyle mücadele ediyor

Ümraniye Belediyesi obeziteyle mücadele için ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyor. Cahit Zarifoğlu Kültür Merkezi’nde hayata geçirdiği ücretsiz diyetisyenlik hizmeti ...